Wpis z mikrobloga

@Pustulka: Dzięki. Ten proceaor AMD jest dużo gorszy? Która konfiguracja koniec końców zaoferuje więcej FPS? ASUS w tej samej cenie oferuje dwa razy więcej ramu i dwa razy większy dysk, a do tego 120hz matryce. Naczytałem się że ten Ryzne 7 mocno odstaje nawet od i5 9300 i jednak pomimo mocniejszej karty będzie gorzej. Kultura pracy Asusa i Acera jest podobna?
  • Odpowiedz
@lord_bubus: Bywał za 3999 zł. Za 4500-4600 zł bywa asus z 8 rdzeniowym ryzenem 4800H i RTXem 2060, o wadach przeczytasz na blogi. Natomiast to MSI to trochę krucha obudowa i piekarnik, ale to wiążę się z tym, że przy takiej wadze jakoś trzeba było pójść na kompromis.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Prawie wszystkie Thinkpady z zestawienia 3k+ są niedostępne. Końcówka lipca/sierpień to pewna data ich pojawienia się? Warto czekać?
Tak w ogóle to istnieje jakaś inna linia laptopów typowo pod zastosowania inżynierskie (CAD, lekkie CFD i ogólne użycie w wymagających programach [foto, wideo też])
  • Odpowiedz
Końcówka lipca/sierpień to pewna data ich pojawienia się? Warto czekać?


@Boleslaw_Smiszny: Do twoich zastosować to prędzej na legiona 5 z matrycą 100% sRGB

Tak w ogóle to istnieje jakaś inna linia laptopów typowo pod zastosowania inżynierskie


Laptopy z ryzenami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na kartach w aplikachach CAD dużego zysku pomiędzy 1650 Ti, a np 1660 Ti czy RTXem 2060 pewnie nie zauważysz. Radeony 5500M i 5600M
  • Odpowiedz
@Pustulka: Czyli czekać na tego aż się pojawi w polskiej dystrybucji - https://www.alternate.de/Lenovo/Legion-5-15ARH05-(82B500C5GE)-Gaming-Notebook/html/product/1640335
Ten 8 rdzeniowy już raczej wypadnie poza mój budżet czterech tysięcy. Dużo chyba nie stracę.
Jakoś byłem uprzedzony do wszystkiego co gaming, ale wygląda w porządku. Jest jakieś dobre źródło tych laptopów czy brać po prostu gdzie się pojawi?
#update Spojrzałem jeszcze raz i to jest wersja 144Hz. Unikać jej?
  • Odpowiedz