Wpis z mikrobloga

Miruny czy Mun / Minmus ma dobre miejscówki do zbudowania baz i wydobycia surowców na paliwo ?

Skończyłem moje misje załogowe na Dunę które okazały się być trochę zbyt kosztowne i uznałem że chyba lepiej budować lżejsze statki modułowo na orbicie Kerbinu i tankować je w odległości od planety żeby zużyć mniej paliwa na rozpędzenie i ucieczkę.

#kerbalspaceprogram
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@DiscoDomino: ja wydobywałem na minmusie na tym płaskim zamarzniętym morzu bo płasko i łatwo wylądować ( )
Szlo co prawda nie za szybko ale zanim doleciałem tam to prawie zawsze było pełno.
No i największą jego zaletą jest mała grawitacja
  • Odpowiedz
@msta: No właśnie Minmus byłby super bo uciec od niego w odłegłą przestrzeń nie zużyje dużo paliwa a po misji na Dunie gdzie umieściłem stację, satelity, łaziki i moduły mieszkalne do z budżetem cienko i trzeba jechać po kosztach jakiś czas, no nie podumał człek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DiscoDomino: Żeby robić to efektywnie wyślij tam satelitę, który zeskanuje Ci cały księżyc pod względem surowców. Ląduj w najbardziej optymalnych miejscach, czyli jak największy % ore i do tego najłatwiejsze miejsce do lądowania. Z tego co pamiętam największy % to góry minmusa, a tam nie będzie łatwo jeśli nie masz skilla. Powodzenia i daj znać co wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DiscoDomino: akurat Min i Minmus to blisko są, więc to nie takie duże koszty. Generalnie chyba każda planeta i księżyc ma miejsce gdzie można zatankowac, tylko kwestia ile czasu upłynie zanim zapelnisz zbiorniki
  • Odpowiedz
@taukuZielonka: odniosłem sukces w budowie stacji paliwowej na Minmusie i Munie. Koszty kolejnyh misji spadają mega bo wynoszenie lekkich statków dużo tańsze a potem byle do Muna, tankowanie nr.1 i do Minmusa na tankowanie nr.2 do pełna i jazda dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°) w pytę teraz jest.
  • Odpowiedz
@DiscoDomino no ja chyba też muszę tak zrobić. Mam misję żeby wbić flagę na Eve, a wiadomo, że Kerbala zostawić tam nie wypada ;) Więc chyba będę musiał postawić outpost z paliwem na Minmusie i Gilly. Przeraża mnie ile to przedsięwzięcie będzie trwać xD
  • Odpowiedz
@taukuZielonka: no czasochłonne to fest ale ile na wadze można zaoszczędzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) trochę pracochłonny mam system bo mam cysternę na kółkach która podjeżdża do rakiety tankującej na Minmusie więc mega precyzyjne lądowania nie są potrzebne. Cysterna sobie pyrka od rafinerii do rakiety, napełnia zbiorniki i myk na orbitę znowu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz