Wpis z mikrobloga

Dziś rano nasz pełnomocnik Adam Kuczyński złożył do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli akt oskarżenia przeciwko członkom zarządu Fundacji Lux Veritatis, w tym przeciwko Tadeuszowi Rydzykowi. Oskarżonym zarzucamy popełnienie przestępstwa z art. 23 U.d.i.p. w zbiegu z art. 231 par. 1 i 2 K.k., za co grozi nawet 10 lat więzienia.

Innymi słowy chcemy, by zostali ukarani za nieudostępnienie nam, pomimo istnienia obowiązku, informacji publicznej o wydatkach Fundacji finansowanych ze środków publicznych.

Szczegóły historii ciągnącej się od 2016 r. poznacie tutaj: https://siecobywatelska.pl/oskarzony-tadeusz-rydzyk/

__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #rydzyk #tadeuszrydzyk #luxveritatis
  • 87
  • Odpowiedz
powinniście założyć vloga po angielsku na vimeo albo yotube


@Fire998: @9621517 Jest to pewien pomysł, ale raz jak wskazuje trafnie @adam-dobrawy to kwestia ograniczonego czasu i zasobów.
Dwa jednak głównymi naszymi odbiorcami są osoby z Polski i tu koncentrujemy swoje moce. I nawet tutaj może bardziej przydałaby się tego typu aktywność po polsku, do której można dodać napisy angielskie. Mamy Youtuba, ale nie prowadzonego w formie vlogowej, raczej służącego jako
  • Odpowiedz
@virusriddle

o to to i już widzę że moje pieniądze nie poszły na darmo :-)

@dodo:

dobrze, że Wam dałem mój 1% ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@psychography

dobrze wydany 1% !

@mulen

ciesze się, że mogłem dać nawas chociaż ten 1%

@Clear:

Od co najmniej poprzedniego roku, a wydaje mi się, że dłużej przekazuję wam 1% w podatku. W tym roku przekonałem do tego prawie całą
  • Odpowiedz
I po prostu chciałem wiedzieć, a nie ktoś to odbiera jak atak.


@Logan00: Nie wiem, co było w komentarzach, które usunąłeś, ale dla nas ważna jest jawność naszych działań i pytania o nasze finanse, zakresy obowiązków, wynagrodzenia pracowników i pracowniczek itp. nie są atakujące. Dlatego właśnie sami umieszczamy te informacje w Biuletynie Informacji Publicznej.
  • Odpowiedz
czy w takich sprawach komornik może zarządzić przeszukanie lokalu? Kojarzę, że kiedyś u jakiegoś gościa asystował jak firma odbierała zbiornik na gaz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Aleoledacfaraddadf: To nie etap na komornika, ale policja na zlecenie sądu może zarekwirować rzeczy albo zrobić przeszukanie przed rozprawą.
  • Odpowiedz