Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki spod tagu #ck2

Gram sobie pogańskim (Slavic) feudalnym królestwem. Wszystko jest super, tylko bardzo muszę pilnować potomstwa.

Ktoś wie czy jest możliwość przejścia z gavelkind na np. Primogeniture?
  • 14
  • Odpowiedz
@Szarozielony: musisz zreformować wiarę lub przejść na jakąś cywilizowaną (ortodoksja, katolicyzm, islam), następnie zmienić prawo na late feudal administration (potrzebujesz odpowiedniej techonologii) i na końcu spełnić wymagania do zmiany prawa dziedziczenia - m.in. rządzenie od 10 lat i brak negatywnych relacji z jakimkolwiek bezpośrednim wasalem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Redesekrator nie przechodziłem na feudalizm, miałem to ustawienie od początku

@wewerwe-sdfsdfsdf mam feudal administration i Primogeniture mi nie wyskoczyło

@szwelx kurde, czyli to kwestia wyznania? Muszę podbić pół mapy żeby zreformować pogańtwo? :-/

Tak w ogóle poza dziedziczeniem polecam grę pogańską feudalną Bułgarią, fajnie jest.
  • Odpowiedz
@Szarozielony: albo przyjąć jakąś zorganizowaną religię, święte miejsca słowian są na północy albo na rosji więc z bułgarii masz trochę daleko
rada do gavelkinda, trzymaj tyle najwyższych tytułów ile masz synów i trzymaj całą domenę tylko w jednym z nich, wtedy reszta synów dostanie po 1 królestwie i jedna prowincje komuś zabiorą a twój pierwszy syn dostanie całą domenę i będzie wystarczająco silny żeby szybko podbić resztę
  • Odpowiedz
  • 0
@wewerwe-sdfsdfsdf a ja mam właśnie ambicję stworzyć kozackie państwo wyznawców Peruna w zamkach ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dzięki za radę, na razie mam jedno królestwo, chcę tworzyć następne dopiero jak będę miał pewność że mam dość ziem i kasy żeby jednym rzutem stworzyć pozostałe dwa królestwa i imperium za jednym zamachem.
  • Odpowiedz
Witam serdecznie @Szarozielony:
Grasz feudalnym państwem o religii słowiańskiej i chcesz zmienić prawo dziedziczenia na inne niż podział tytułów.

Wymagania do tego celu są dwa.
1.Zorganizowana religia, religia pogańska może zostać zreformowana.
2.Ustrój feudalny, który już posiadasz.

Trochę mnie to zaskoczyło w jaki sposób przyjąłeś ustrój feudalny nie mając zreformowanej religii - ale mogłeś podbić jakieś posiadłości ziemskie of państw feudalnych a starą religię zachować.
(Jednym z wymagań przyjęcia feudalizmu jest
maniek50005 - Witam serdecznie @Szarozielony: 
Grasz feudalnym państwem o religii sł...

źródło: comment_1592554904KLejUJUXTkOjvlK901tsPl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek50005 wielkie dzięki za bardzo wyczerpującą odpowiedź! Lecę szukać ludzi z claimami na Holy Site'y ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co do Twojego trzeciego akapitu - to jest startowe ustawienie dla Bułgarii w 8 wieku. Dlatego ją wybrałem.
  • Odpowiedz
@Szarozielony: Tak, właśnie sobie przypomniałem o Bułgarii, których ustrój jest w większości państwa ustawiony na Feudalny, a część nadal jest plemienna - nie pamiętam tylko czy tak jest całkowicie od samego początku, czy w moim przypadku podbili jakieś północne plemienne prowincje.

Co do Świętych ziem - to warto pamiętać iż jak w ich posiadaniu jest jakaś postać o naszej religii, to nasz moralny autorytet otrzymuje +10% tylko z tego powodu, że
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek50005 bardzo sobie cenię sąsiedztwo Bizancjum, są bogaci i fajnie się ich łupi.

Pytanie: czy reformacja religii pogańskiej w taki sposób żeby nasz władca był bogiem nowej religii (czytałem że jest taka kombinacja) daje jakieś plusy poza zaspokojeniem mojej prywatnej pychy?
  • Odpowiedz
@Szarozielony: Na pewno plusem jest to, że to my decydujemy komu wypowiedzieć krucjatę, a to jak wiadomo ogromny przyrost posiadłości ziemskich i pieniędzy.
Jakieś inne plusy, hmm powiem ci że od zawsze wybierałem siebie jako przywódcę religijnego tylko z tego powodu ;D

Jednak podczas tego zacząłem zauważać minusy tego rozwiązania, jak to, że jako przywódca musimy być wzorem do naśladowania tej religii i nie możemy sobie zmienić religii od tak -
maniek50005 - @Szarozielony: Na pewno plusem jest to, że to my decydujemy komu wypowi...

źródło: comment_1592558998DGvNz3SIjl2x3KNG7E38ZK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz