Wpis z mikrobloga

@TenDrugiJa: Co trzeba mieć w głowie, żeby zaprojektoważ ten sam kształt wtyczki do dwóch różnych sąsiadujących urządzeń. Wtyczki, kótra zawsze jest gdzieś głęboko schowana w ciemni pod biurkiem.
  • Odpowiedz
@szejas: Na swoim kompie raz spojrzałem i potem już szło na ślepo podłączać. Ale w jakichś firmowych kompach to już słabo.

Ale za to nawet jak cały system się zwiesił to klawiatura i myszka dalej działały
  • Odpowiedz
Najlepszy standard podłączania urządzeń wskazujących. USB sucks.


@DeadIy: No nie bardzo. By podłączane urządzenie zadziałało konieczny był restart systemu, przynajmniej w Windozie. Ponadto podłączanie "na gorąco" groziło upaleniem kontrolera ps2.
  • Odpowiedz
Ja pamiętam, że PS/2 to była super nowość i bajer płyt ATX. Jarałem się jak zmieniłem kompa z AT na ATX, że zamiast napisu "Możesz teraz bezpiecznie wyłączyc komputer" po prostu się wyłączał :)
  • Odpowiedz
@TenDrugiJa: wyjścia PS2 pojawiają się na nowych płytach głównych przeznaczonych do bicia rekordów w benchmarkach (OC pod LN2). Na Windowsie XP niektóre benchmarki uzyskują nieznacznie lepsze wyniki, Windows XP miewa problemy z nowymi peryferialami, stąd złącza PS2.
  • Odpowiedz