Wpis z mikrobloga

Halo, Robił ktoś może uprawenia budowlane po kierunku Energetyka? Skonczylem na AGH Energetyke 1 stopien, 2 stopien tez Energetyke ale w specjalizacji Urzadzenia Sieci i Systemy Elektroenergetyczne..
Wg rozporządzenia po Energetyce moge uzyskac uprawnienia tylko w ograniczonym zakresie ale w rozporzadzeniu jest wspomniane o wyjątku tzn jeżeli na studiach miało się 30% przedmiotów "elektrycznych" to można nieograniczone. Tylko teraz tak.. 30% ale wagowo po pkt ECTS, a moze po prostu 30%? a liczyc do to jako przez caly okres studiow czy tylko z magisterki?

Ogolnie proces kwalifikacyjny kosztuje z 800zl wiec zlozenie papierow po to zeby odrzucili zaraz to troche piniondz w bloto.. Izba milczy xD

#uprawnienia #studbaza
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Utrax: żeby rozpocząć proces kwalifikacyjny najpierw musisz mieć zrobioną praktykę na budowie i tutaj w zależności od rodzaju uprawnień różna jest długość tej praktyki. Osobiście po skończonym budo chciałem zrobić uprawnienia i wykonawcze i projektowe, ale po 2 latach stwierdziłem, że nie chcę pracować w polskiej budowlance i skończyłem w it xD
@kamil1145: Widzę masę ludzi która po budo, się przekwalifikowywuje... Jak u Cb to wyglądało popracowałeś po studiach chwilę i odpuściłeś branże czy od razu się przebranżowiłeś?
@kamil1145 mam praktykę, pracuje jako inżynier robót elektrycznych, kwestia interpretacji tych 30% i czy to się uda... Robienie dodatkowo magisterki z elektrotechniki to trochę ból bo to 2 lata bez weekendów xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mietek1b: pracowałem 2 lata jako asystent projektanta, po tym czasie zdecydowałem się rozpocząć zaocznie informatykę, bo stwierdziłem że bootcamp jest bez sensu. Jednocześnie uczyłem się i robiłem drobne projekty żeby się podszkolic. Przez niecały rok pracowałem jeszcze w budo jako projektant, ale już z myślą żeby zmienić branżę i w sumie po 10 miesiącach udało się.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Utrax: jak chcesz do budo to lepiej byl9by spróbować zrobić magisterke związana z budownictwem, bo jest szansa na zrobienie uprawnień bez ograniczeń. Dobijaj się do izb, jak nie swojej to próbuj e sąsiednich województwach, bo co izba to inna interpretacja, a i też same uprawnienia łatwiej/trudniej zrobić. Zależy od zagrzybienia komisji.
Eee chyba nie mówimy o tym samym.. Uprawnienia budowlane elektryczne czyli uprawnienia w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych wymagają studiów elektrycznych a nie budowlanych... No nic, pojadę do radcy do izby, może mi odpowie na temat ich interpretacji zapisów rozporządzenia :(
@Utrax z tego co wiem, to po energetyce tylko uprawnienia ograniczone czy jakoś tak
Musiałbyś zrobić magisterkę stricte na elektryce albo elektrotechnice
U mnie na uczelni właśnie dużo osób idzie z energetyki na elektrykę na magisterce przez to że nie mogą mieć ruch uprawnień