Wpis z mikrobloga

@dirtydenier: ale jest zakładka "Ulubione albumy i utwory", a nie "Favorites". Nie rozumiem, jaki problem w tłumaczeniu aplikacji na polski. A ten wpis napisałem po tym, jak przeczytałem wysoko oceniony komentarz na youtubie, pod filmem, który jest nagraniem audycji z Radia Opole "Swietny podcast, czekam na więcej". Jak już w radiu, według kogoś, zaczynają puszczać podcasty, to mi się to osobiście nie podoba
@BuzzKillington: a to nie udostepnienie w internecie/adres rss decyduje o tym, czy cos jest podcastem, a nie audycja? Audycja dla mnie to audycja radiowa/w telewizji. A ja osobiscie nie jestem fanem tlumaczenia wszystkiego na sile. Polecam posluchania kanału na yt pewnego polonisty (o ironio): "Podcast Innymi Słowy", konkretnie "język przyszłości" - mówi tam m.in. o zapożyczeniach z innych języków :)
@dirtydenier: to tak jakby obrazek umieszczony w internecie miał mieć z tego powodu od razu inną nazwę i już nie być obrazkiem. Można wejść na stronę np. Polskiego Radia i posłuchać sobie starych audycji. Czy w takim razie, to są już podcasty?

Ja nie odrzucam zapożyczeń, tylko to konkretne, które według mnie jest zbędne, bo mamy słowo powszechnie znane, które ma dokładnie to samo znaczenie (i w sumie też pochodzi z
@BuzzKillington: Podcast to nie to samo, co audycja. Jedno jest udostepniane w internecie, drugie jest rozglaszane przez srodki masowego przekazu. Dlatego w jezyku angielskim o audycji mowi sie radio broadcast - czyli cos, do jest nadawane/rozglaszane, niezaleznie od tego czy ktos slucha. A samo slowo podcast to zbitek slow 'ipod' i 'podcast', czyli cos co ludzie mogli sobie sciagnac na swoje osobiste urzadzenia i odsluchac kiedykolwiek.
I takie tlumaczenie na sile
tak samo jak mowisz 'stare audycje polskiego radia na stronie polskiego radia', bo inaczej myslalbym o czyms, co aktualnie jest nadawane


@carnaval: Nie. Normalnie powiedziałbym że słucham audycji. Gdyby to miało znaczenie, to dodałbym, że w internecie. W tym wypadku akurat rozmawiamy o tej sprawie, więc dokładnie napisałem, że chodzi mi o starą audycję, którą udostępniono na stronie radia.
@BuzzKillington: jakbym sluchal starej audycji, to powiedzialbym, ze slucham starej audycji. Jak ktos (np. polonista, ktory wie, ze nie nagrywa audycji) tworzy cos, co z zalozenia ma byc podcastem, czyli udostepniane w internecie i tak dystrybuowane, to powiedzialbym ze slucham podcastu - bo to sa dwie rozne rzeczy xD.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@BuzzKillington: ziom, jak ktoś chce ogarnąć brodę to mówi, że idzie do BARBERA, jak ktoś nie ma brody albo chce zrobić SAME włosy to idzie do fryzjera.

Ok! Są wyjątki, ale taki jest podział: barber od włosów o brody, fryzjer włosy.

Co do podcastu xD jak odpalam jakaś apke czy Spotify to niee mówię, że idę słychać audycji, a podcast bo TAM SĄ PODCASTY. Tak samo jak leci jakas audycja w
@dirtydenier: @Rosly: OK, rozumiem już różnicę w pochodzeniu tych dwóch słów, ale wciąż uważam, że co do istoty rzeczy, czym jest to coś, czyli nagraniem audio, w którym przeważnie ktoś mówi na jakiś określony temat, a ludzie tego potem słuchają dla rozrywki, albo żeby się czegoś ciekawego dowiedzieć, te dwa słowa dotyczą tego samego.

@carnaval: Napisałem Ci kilka postów wyżej, że wiem czym się różni barber od fryzjera. Porównania