Wpis z mikrobloga

No to chwilowo upgrade Tribana skończony. Od zakupu minął dokładne rok i ponad 5k kilometrów. W tym czasie zmienione zostały:
- pedały na Shimano PD-A530
- opony najpierw na Vittoria Rubino Pro G2 25C, a teraz na Panaracer Gravelking SK+ 35C,
- klocki hamulcowe na EBC CFA439HH
- kaseta na oryginalną Shimano Sora 11-30
- łańcuch na Connex 904
- kierownica na Ritchey Gravel Comp VentureMax z owijką Fizik Terra (oficjalnie stwierdzam, że Fizik nie umie w kolory, bo to co widać na zdjęciach sprzedają jako brązowe ¯\_(ツ)_/¯ )

Do wymiany jeszcze kółeczka w tylnej przerzutce (bo jedno jakiś duży luz złapało) i chyba jednak wrócę do czarnej owijki.
Z każdym zakupem radocha jak bym nowy rower dostał, a teraz nie mogę się doczekać aż przestanie padać.

#gravel #triban #wykoptribanclub
fonfi - No to chwilowo upgrade Tribana skończony. Od zakupu minął dokładne rok i pona...

źródło: comment_1592850376HgpkTvvMqJqcxmqrZsgR9x.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@4x80: Powiem Ci jak przestanie padać, bo założyłem ją całe 30 minut temu :) Ale naczytałem się i naoglądałem, że warto.
  • Odpowiedz
@fonfi: Aha, ona jest bardzo ładna ale zastanawiałem się jak na tak wykrzywionej się biegi wrzuca, wiesz człowiek lubi pyk pyk i by ręce nie drętwiały po jakiś 40km. Pisze o górnym trzymaniu. Daj znać bo szukam pomysłu na to, moja jest fajna ale świat idzie do przodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@4x80: Żona mnie zmierzyła i wyszło że 40cm (dobierałem do szerokości barów, a wąski raczej jestem). Przymierzyłem do tej oryginalnej Tribanowej i w górnym chwycie jest węższa, ale w dolnym sporo szersza.
  • Odpowiedz
@fonfi: włąśnie leżą u mnie w szafie nówki gravelkinga 35c (bez plusa) i pierwotny plan był taki, że sobie miesiąc pośmigam na stockowych oponach (też rc 500 u mnie) typowo szosowo, potem miesiąc na gravelach i tak w kółko z racji, że nie mam gdzei trzymać 1000 rowerów ale zacząłem się zastanawiać czy w ogóle odczuje jakąkolwiek różnice na asfalcie i czy nie lepiej wsadzić od razu szerszy kapeć i mieć
  • Odpowiedz
@sebastian_wentyl: Plan miałem taki, żeby drugi komplet kół szosowych zrobić, ale z każdym dniem na tych Gravelkingach coraz bardziej dochodzę do wniosku, że to chyba nie ma sensu ;)
  • Odpowiedz
@sebastian_wentyl: gravelkingi sa swietne, tez zamontowalem 35c na bezdetce do mojego rc500 i jestem mega zadowolony, oponki sa bardzo uniwersalne i jestli jezdzisz totalnie amatorsko i rekreacyjnie, to nie ma co sie zastanawiac nad zamiana. Wcale nie oczujesz spadku predkosci na szosie, a komfort jazdy zdecydowanie na + bo wiadomo jak te nasze drogi i sciezki czasami wygladaja.
  • Odpowiedz
@fonfi: Jaki to model?

sorki już znalazłem, że szosę przerobiłeś. Wygląda kozak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja czatuje na tego rc120 gravel bo schodzi błyskawicznie jak rzuca nową partię
  • Odpowiedz