Wpis z mikrobloga

Hej, po poprzednim poscie "jaki pierwszy samochod kupic" znalazłem sobie takie opcje jak:

- Fiat Bravo 1.4 T-jet 120/150km
- Audi A4 B7 1.8T
- Honda Civic 1.8 IVtec
- Mazda 3 II 1.6 105km
- Seat Ibiza IV 1.6 105km
- Honda Accord VII 2.0
- Renault Laguna III 2.0

Najbardziej z wyglądu podoba mi się Mazda oraz Seat Ibiza, ale mazda ma dosyć złe opinie że rdzewieje, za to seat jest właściwie autem miejskim, pewnie mało miejsca w nim będzie, a dodatkowo jedynie 105km i 5 biegów, więc jak rozumiem to nie poszaleje nimi?

Auto chce wykorzystywać na trasy, tak bym mógł pozwiedzać weekendami polskę i okoliczne kraje.

Każde auto miałoby być kupione w gazie, albo miałoby mieć założony gaz, dlatego jeśli jakieś się nie nadaje do gazu to też dajcie znać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Możecie wydać jakieś opinie o tych samochodach?

#motoryzacja #samochody
  • 48
  • Odpowiedz
Miałem mazdę 3 z2004r, czyli przed liftowa. Faktycznie rdzewiała trochę, ale cała reszta była spoko. Szczególnie silnik jest ok. Siostra ta taka Ibizę o której piszesz, wybranym mazdę. Lepsze prowadzenia, dynamika,
  • Odpowiedz
@niezawodny: Civic ma różne opinie co do gazu, jedni piszą że wszystko spoko, inni że kompletnie się nie nadaje do gazu.

Jesteś w stanie wydać jakąś opinie o tym, albo ktoś inny? Może ktoś miał ufoka w gazie?
  • Odpowiedz
@klark: Nie mam konkretnych preferencji - wiem że seat ibiza jest troche mały i obawiam się że będzie za mały, ale po prostu podoba mi się z wyglądu więc umieszczam go na potencjalnej liście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Reszta już wielkościowo mi odpowiada, "za dużych" aut tam chyba nie ma.
  • Odpowiedz
@Najkon: Ja to bym brał kaudi ale 1.8 t nie zajechanego bedzie ciezko znaleść wiec celowałbym w Accorda gaz znosi dobrze kumpel ma i poleca.
  • Odpowiedz
@Najkon: Ja bym brał Bravo albo Civica. Z 1.4 T-Jet można zrobić potwora 200 KM + jak Ci się znudzi moc (a 120 KM nie jest wiele w Bravo) a Civic.. no cóż. #!$%@? jak dzik mimo 140 KM ;p

Audi A4 1.8 T spoko do modów ale znaleźć ładne trudno. I najstarsze będzie. Olałbym. Ibiza jak już z innym silnikiem. Mazda 3 ... raczej nie.
  • Odpowiedz
@Najkon od 2 miesięcy jestem posiadaczem Hondy Accord VII 2.4 i-vtec executive i jestem bardzo zadowolony i zaskoczony jakością wykonania i dbałością o szczegóły producenta. Poprzednio miałem też hondę tylko civic, w skrócie wyglądało jakby ją miras że zbychem składali w garażu z części które znaleźli w rowie przy drodze. W accordzie spasowanie elementów jest perfekcyjne (może oprócz schowka pasażera bo ciut odstaje), w środku jest cisza i przy 160 km/h można
  • Odpowiedz
@Najkon jezeli chodzi o bravo to generalnie auto udane, ale jak to wloch ma pare mankamentow:
przedliftowa oplowska skrzynia - lozyska szybko sie zuzywaja
automatyczna klima - padajace aktywatory, ktorych wymiana oznacza sciaganie calej deski
pekajaca obudowa turba i kolektor wydechowy - duzo aut ma wymienione te czesci na nowsze pozbawione problemu
czesc aut ma zardzewiala maske na samym przodzie

To sa takie typowe usterki benzynowych bravolotow, zadna z nich Cie nie
  • Odpowiedz
@Najkon Civic jest jak najbardziej ok do LPG. Tylko ważne żeby luzy zaworowe co wymianę oleju robić. Czyli co 10 tysięcy km. Jest to pół godziny roboty i silnik śmiga dalej jak pszczółka. Jak ktoś tego nie robił to niestety są problemy. To jest podstawą.
  • Odpowiedz