Wpis z mikrobloga

Witam, jak wygląda praca z księgowymi. Podpisuję się z nimi jakaś umowę? W sensie znalazłem jakiegoś zdalnego, ma stronę internetową, blog i chce rozpocząć z nim współpracę. Czy ja mam brać od niego jakieś zaświadczenie w celu zabezpieczenia się? W sensie na rozpoczęcie współpracy mam wysłać mu pieniądze i nie wiem czy moze mnie oszukać.

#ksiegowosc #pieniadze #wspolpraca #umowy #dzialanoscgospodarcza
  • 6
@Yakooo: Zależy czy ma działalność czy nie. Normalnie podpisujesz umowę i tyle. Później co miesiąc dostajesz potwierdzenia złożenia deklaracji (US, ZUS) tzw. UPO. Rozliczasz się na fakturę. W przypadku działalności powinien posiadać ubezpieczenie OC. Tyle w skrócie.
@Yakooo sam korzystam z księgowości iFirma. Teraz kontakt w całości zdalnie, ale najpierw spotkałem się z nimi w biurze i podpisałem umowę. Ważne jest tutaj zabezpieczenie nie tylko takie, żeby nie oszukali Cię na pieniądze, ale żeby brali odpowiedzialność za swoje błędy. Kary finansowe od urzędów potrafią być nie małe.
@Yakooo prawnikiem nie jestem, więc dokładnie nie powiem, u mnie przygotowała to firma od księgowości. Jeżeli nie masz pewności zawsze możesz poprosić jakiegoś specjaliste o weryfikację lub samemu się trochę zagłębić i pogooglowac. Polecam też grupy dla przedsiębiorców na facebooku, tam pewnie znajdziesz pomoc
@Yakooo: On musi podesłać wzór. Powinna być określona liczba dokumentów, co jest traktowane jako zapis księgowy, powinno byc określone za co jest podstawowa płatność (ilość max dokumentów, czy rozliczenie roczne w cenie, czy deklaracja zus/US w cenie, kto to wysyła). Zakres odpowiedzialności itp