Wpis z mikrobloga

Odbębniłem swoje 3h na placu. 2 gleby przy 1km/h bo wcisnąłem hebel przedni na skręconym kole xD.
Instruktor trochę wycofany, zerknie okiem, potem telefon ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Czy przy slalomie z pachołkami powinienem się nachylać na kierownicę, nogi ściskają bak, i balans ciałem. Czy szybkie przeciwskręty? Jak wy to robicie? U mnie po 20 próbach doszedłem do 28km/h i smyrałem czasem po pachołkach

#motocykle
Pobierz Afera_zbozowa - Odbębniłem swoje 3h na placu. 2 gleby przy 1km/h bo wcisnąłem hebel p...
źródło: comment_1592928144txtG9h2JHHhaEv8ETEJqFy.jpg
  • 20
@Afera_zbozowa: Jeżeli chodzi o szybki slalom to szybkie przeciwskręty, a co do technik to mi instruktor że można na 2 sposoby:
1. przez cała długość slalomu dodajesz gazu,(robisz na 2 biegu)
2. Najeżdżasz szybciej na pierwszą bramkę (na liczniku koło 36-38km/h, odpuszczasz gaz lecisz slalom i przy ostatnim skręcie odkręcasz do końca gaz, robisz na 3 biegu wiec nie ma obaw że wyrwie Cie na koło.
@Ruszajew: Mi właśnie mówił żeby wbić 2 i na 1 bramce mieć 30km/h (stałe),mijając przedostatni pachołek dać gaz i średnia wyjdzie wyższa. Mi ciężko tę prędkość na razie utrzymać i mam tendencję do zwalnianiania bo balansuję ciałem. Ani razu nie użyłem przeciwskrętu, bo jeszcze się boję, na nie swoim sprzęcie i przy niskiej prędkości
@Donmenello: Jezdze przeciwskrętem, bo skręca się szybciej niż balansując ciałem. Ale 30 to mała prędkość poza tym 125, a 650 to jak niebo, a ziemia. Gladius ciągnie na 3000 rpm jak móij na 9000 rpm xD
Jutro mam 2h to zrobię z przeciwskrętem, nie ma co się źle uczyć( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Afera_zbozowa wjeżdżaj w bramkę 33-35km/h nie więcej bo albo będziesz musiał przychamować albo #!$%@? w słupek. Po wjeździe nie dodawaj wgl gazu, ta predkosc ktora stracisz w slalomie odbijesz odkrecajac na fula manetkę po ominieciu ostatniego słupka.
@Dibeisi: Czyli 2 szkoły, wjazd z prędkością 30 i stała prędkość albo z większą prędkością i zwalnianie. W obu przypadkach przeciwskręt i but na końcu. Wydaje mi się że powinno się dodawać gazu bo wtedy jest lepsza trakcja.
@Afera_zbozowa: Polecam robić na 3 biegu, wtedy motocykl jest bardziej stabilny, a na pierwszą bramkę najechać pod kątem. Jak ja zdawałem na Gladiusie to najgorszy był dla mnie slalom wolny, bo Gladius to jedna wielka krowa, a slalom ciasny.
@Adam104100: Co do wolnego. Mi gość mówi że można albo na pół sprzęgle albo szybko omijając pachołki, ale ja bez sprzęgła mam 11km/h i nie jestem w stanie wjechać w 2 bramkę. Więc tylko napędzam do tych 8-10 i dohamowuję przed skręceniem tylnym hamulcem balansując ciałem
@Afera_zbozowa: Zdawałem w WORDzie z najmniejszą zdawalnością w Polsce, gdzie prawie każdy egzaminator ma problemy z kulturą osobistą i IMO jest bucem i jak zapytałem się o to wyskoczył z mordą, ze dziś było jeżdżony i na pewno jest ciepły