Wpis z mikrobloga

Tak chciałbym tylko zasygnalizować bo z tego co widzę to przechodzi to bez echa... Duda właśnie podpisał projekt ustawy o tarczy 4.0. A w projekcie zaostrzenie art.37 kk. W praktyce zaostrzenie kar które dotychczas były karane grzywną będą karane więzieniem. Zaostrzeniu ulegną: dokonanie aborcji, znieważenie prezydenta, błąd w sztuce lekarskiej. Jednym słowem przepisy skierowane we wrogów narodu i to jeszcze bezczelnie wprowadzane w tarczy mającej służyć walce z epidemią. Tutaj cytaty z artykułów:

W Polsce do tej pory obowiązywał też tzw. priorytet kary wolnościowej. To znaczy sąd starał się karać za pomocą grzywny lub ograniczenia wolności, jeśli tylko uznał, że tego typu kary okażą się wystarczająco dotkliwe w stosunku w konkretnej przewiny. Kara izolacji w więzieniu była ostatecznością.

po zmianie

A zatem sąd ma najpierw wymierzyć karę więzienia i ma być ona nie wyższa niż rok i dopiero wtedy może się zastanawiać czy aby jej nie zamienić na grzywnę lub prace społeczne (trwające nie krócej niż 3 miesiące).

Podczas posiedzenia komisji senackich 17 czerwca wyraźnie mówiono, iż „chodzi o zaostrzenie sankcji przez wyeliminowanie możliwości ‘prostego’ orzekania kar wolnościowych, by przypadkiem ‘zręczny obrońca nie wykazał, że sprawcę należy pogłaskać po głowie’”.


https://oko.press/grozne-triki-w-tarczy-4-0-rosna-kary-za-aborcje-zniewazenie-prezydenta/
https://www.dogmatykarnisty.pl/2020/06/trik-w-tarczy-4-0-zmiana-jednego-przepisu-generalnie-zaostrza-sankcje/
Z mojego poletka mogę powiedzieć, że spowoduje to ogromną szkodę dla pacjentów z poważnymi i skompilowanymi chorbami...
#polityka #4konserwy #neuropa #bekazpisu
  • 2
@mkong: widziałam że okręgowa izba lekarska w Warszawie wnosiła o nie podpisywanie. Większość ludzi się nie orientuje, ale prawo już było w tej kwestii uporczywe tak, że studentom lekarskiego na zajęciach mówi się miejcie oczy przy samej dupie, bo was dojadą przy nawet bzdurach. Wiedząc jakie realia są obecnie i jak zablokował pis specjalizację spakowałabym manatki i wyjechała do Niemiec. Przynajmniej traktowanie po ludzku