Wpis z mikrobloga

@rockypiotr: @zelka: Po 13 czerwca nie wracalem ale wracalem przed 13 czerwca i wystarczylo pokazac umowe o prace z UK i nie dawali kwarantanny. Mysle ze teraz bedzie tak samo albo i nawet mozliwe ze wogole nic nie trzeba pokazywac bo cos mi sie o uszy obilo ze znosza kwarantanne w PL?
@callmemiro Tak, 13 czerwca weszło, że jeżeli jesteś obywatelem Polski i wracasz z kraju UE to nie musisz odbywać kwarantanny. Więc wracając np z Holandii czy Niemiec nie musisz nic okazywać i nie dostaniesz kwarantanny
@callmemiro wlansie my nie mamy do pokazać, bo wracamy na stałe więc pracy już nie będziemy mieć. Swoją drogą to bez sensu, pracujesz nie masz kwarantanny, nie pracujesz - masz. Jak to różnica?
@zelka: Nie wazne czy wracacie na stale czy nie, przeciez celnik o takie rzeczy nie pyta. Oni nawet nie czytaja umowy ktra pokazujesz bo by im pol dnia zeszlo. Wydrukuj sobie 10 kartek jakiejs umowy z internetu, wpisz na wszelki wypadek swoje imie i nazwisko z adresem i na 100% bedzie OK
@Aerommar Właśnie znalazłem tą samą informację. Na gov.pl z tytułem "Brexit 1 lutego rozpoczyna się okres przejściowy między Wielką Brytanią a UE" I jest tam napisane, że do 31 grudnia 2020 UK będzie nadal traktowane jako państwo członkowskie @zelka Więc nie trzeba odbywać kwarantanny
@rockypiotr kwarantanna obecnie jest tylko w sytuacji gdy wracasz do UK. Najprawdopodobniej do 29 czerwca rząd wielkiej Brytanii ogłosi z którymi państwami umożliwiają ruch bez kwarantanny, mówi się że nie będą to wszystkie Kraje UE a tylko wybrane