Wpis z mikrobloga

piękne tylko mało kto widzi tu ogrom ludzkiej, fizycznej pracy. Zawsze mam polewkę z mieszczuchów którzy onanizują się takimi pięknymi chwilami myśląc że kiedyś tak będą mogli sobie usiąść i odpocząć. Tak to prawda jest to możliwe. Ale każda deskę na tym obrazku trzeba kupić, przymocować, pomalować. Każda donice kupić i zasadzić kwiat. Nawet ten trawnik trzeba przyciąć albo mieć owce która to zrobi. Ale nawet nią trzeba się zająć. A rynna
Uwielbiam takie klimaty, zawsze kojarzą mi się z dzieciństwem i końcówką 90'


@Neandertalis: Zazdroszczę. Też mam takich znajomych którzy mają takie same wspomnienia. Ja przez 18 lat mieszkania w takim "sielskim domu" ANI RAZU nie miałem czasu żeby usiąść i po prostu odpocząć. Wypić herbatę, poczytać książkę, poleżeć na trawie. Absolutnie nigdy. Zawsze #!$%@? z trawą, roślinami, płotem, naprawami, sprzątaniem itd. NIESKOŃCZENIE wiele pracy i pretensje rodziców gdy nie była ona
@macendrju: W punkt.
Znam wiele osób co się jarają, "jak to fajnie masz na wsi, jaki spokój". Tylko nikt nie wie, że wszędzie musisz dojechać samochodem, koszenie trawy zajmuje cały dzień, w zimie trzeba napalić, odśnieżyć, co raz wykonać jakiś remont w domu itd. Przy domu nigdy chyba nie jest tak, że wszystko zrobione. Zawsze jest coś do roboty i coś, co pasuje poprawić. Nie wspominam już o kosztach, bo ludzie
Ale każda deskę na tym obrazku trzeba kupić, przymocować, pomalować. Każda donice kupić i zasadzić kwiat. Nawet ten trawnik trzeba przyciąć albo mieć owce która to zrobi. Ale nawet nią trzeba się zająć. A rynna nad głową też potrafi przeciekać i trzeba poprawić. A przede wszystkim trzeba jeść i mieć co jeść.


@macendrju: można też komus zapłacić, żeby to zrobił ;)