Wpis z mikrobloga

#serwery #raid

Takie pytanie. Nie bijcie bo wczoraj zakładałem pierwsza macież :) Mam mały serwer z raid1 z 2xSSD i 2 sloty na dysk puste. Mam również na zbyciu 2 dyski SAS talerzowe. Dobrym pomysłem jest wrzucenie tego jako hot spare? Z tego co wyczytałem to te dyski hot spare nie są używane, w razie awarii jednego z dyskow glownych ten z nieuzywanych hot spare sie synchronizuje.
  • 11
@MercedesBenizPolska: jeżeli pytasz o to czy się kręci, to chyba zależy od ustawień kontrolera. Ale nie są tam zapisywane dane dopóki macierz nie wypnie uszkodzonego dysku i nie zacznie używać hot spare. Natomiast jeżeli to nie jest sprzęt który masz obsługiać zdalnie tylko coś co masz pod nogami to nie wiem czy warto się w to bawić. Zawsze to więcej kabli i ciepła w obudowie itd, a co za różnica czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MercedesBenizPolska: w normalnym sprzętowym kontrolerze hotspare musi być zgodny z dyskami które ma zabezpieczać, żeby mógł być zachynronizowany z resztą macierzy. O ile pojemność, czy nawet szybkość dysków można pominąć (byle by był większy) tak Sata/Sas na sprzęcie który znam jest nie do przekroczenia. Tym bardziej z SSD.