Wpis z mikrobloga

Cześć,mam sprawę; chłopak zamówił na gerabest smartfon pocophone f2 tuż po premierze za 499$ i teraz mu przyszło zawiadomienie,że ma zapłacić 507 zł za cło, to nie jest tak czasem,że cło za telefony z chin wynosi 0%? przynajmniej tak z internetu można wyczytać i czy może ktoś z was miał podobną sytuację i mógł zwrócić towar i odzyskać pieniądze albo gdy przesyłka była robiona przez Registered Air Mail to sprzedawca zwróci te koszta? jesteśmy młodzi i zieloni w takich sprawach i uczymy się na własnych błędach,dzięki za odpowiedzi!
#clo #gearbest #vat
  • 25
  • Odpowiedz
@Mrasna: niestety musicie zapłacić. Nie ryzykowałbym oddania i zwrot środków. Ja bym się bal. Bierzcie co macie zapłaćcie cło. Cieszcie się telefonem.
  • Odpowiedz
@Mrasna: no niestety. Trzeba bylo poczytac zanim sie zamowilo, to byscie wiedzieli ze zeby miec cien szans na unikniecie oplat to sie bierze priority line czy tam PDM

zwykly registerred air mail to w zasadzie pewne oplaty
  • Odpowiedz
jutro będzie dzwonił co celnika,bo dostał numer,najprawdopodobniej odbierze paczkę i będzie walczył jakoś z gearbest żeby zwrócić i odzyskać pieniądze,jutro update posta zrobię
  • Odpowiedz
@Mrasna: wydaje mi się że lepiej odebrać i przełknąć stratę 500 zł. Niestety za błędy się płaci, nawet za te pierwsze. Nie ma tutaj żadnych podstaw do zwrotu ze strony GB, więc tylko sobie stresu narobicie co do dalszych losów tych 499 dolarów. Inna bajka jakby to był zakup z BangGood z włączonym ubezpieczeniem od opłat celnych, a tak to klops. Nawet dispute na paypal nie pomoże, bo jak już koledzy
  • Odpowiedz
ok,rozumiem,no tak jest,że za błędy się i pośpiech się płaci,przynajmniej to lekcja na przyszłość ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz