Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #kiciochpyta #remontujzwykopem #majsterkowanie
Polecił by ktoś dla brata na budowę jakiś zestaw narzędzi, nie za miliony:
- potrzebna wiertarko wkrętarka; do wiercenia w betonie, też żeby zaprawę wymieszała np. na styropian.
- szlifierka kątowa
- wyrzynarka

W/w urządzenia mogą być na kablu bo wtedy w tych samych pieniądzach co akumulatorowe można kupić coś lepszego.

Ktoś coś ma sprawdzonego?
  • 18
  • Odpowiedz
@kodecss: A może zamiast wiertarko wkrętarki do mieszania zaprawy rozbić to na dwa urządzenia: wkrętarka : tutaj bym polecił Erbauera z Castoramy, a do tego młot z SDS /SDS plus który będzie działać jako wiertarka i mieszadło a zawsze dodatkowo jest funkcja młota? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wiertarkę spokojnie polecę Hitachiego u mnie sprawdza się super. Raczej celuj w narzędzia firm makita, hitachi, bosch profesional, dewalt ma bezszczotkowe serie, a jak tylko masz dostęp to chyba najlepsze Hilti
  • Odpowiedz
@kodecss: Tymi co wkleiłeś z allegro nie podjąłbym się postawić altanki, gdzie z tym na budowę. Kupując odpowiednie narzędzia ułatwiasz sobie pracę, oszczędzasz całą masę czasu i siły. A i nie rzadko pieniędzy. Szybciej rozrobisz wiadro kleju szpadlem niż tą wiertarką co wkleiłeś. Młot Macalistera z Castoramy sprawdzi się nieporównywalnie lepiej a majątku nie kosztuje. Wkrętarkę jak kupisz za słabą to wkręty w drewno będziesz dodatkowo musiał wpychać, nie tylko przyciskać
  • Odpowiedz
@kodecss: Do kucia czy mieszania zaprawy to chociaż to: https://www.castorama.pl/mlotowiertarka-macallister-sds-plus-1200-w-id-30034.html czy odpowiednik z lidla - tutaj musi mieć moc i niskie obroty, bo zwykłą wiertarkę 600W zajedziesz urabiając wiadro 20kg kleju.

Szlifierka kątowa - duża, tym małym to nie przetniesz bloczka betonowego czy czegokolwiek grubszego.

Wkrętarka - myślę że cokolwiek na 18-20V da radę do skręcania szalunków, do wkręcania wkrętów ciesielskich polecam klucz udarowy, bo wkrętarka może nie dać rady.

Wyrzynarka
  • Odpowiedz
@kodecss:
do tego co napisał @jarzyn123: dodam swoje 3 grosze.
wiertarka sds to must have na budowie. Spkojenie starczy taki macallister wkleił. Sam przerobiłem całą budowę starszym i słabszym modelem macallistera z nadzieją że się rozwali i z czystym sumieniem kupie sobie nową, ale niestety dalej służy.
Wiertarko wkrętarka - zamiast jednej droższej mocniejszej polecam poszukać takich zestawów.
https://allegro.pl/oferta/wiertarko-wkretarka-klucz-udarowy-erbauer-18v-z24-8917779370
Wiem że to używki ale mam taki zestaw i naprawdę robi
  • Odpowiedz
@kodecss: Ja kupiłem wkrętarkę i wiertarkę udarowa z Lidla. Co prawda nie do budowy a do wykończenia i urządzania się wiec jakos nie są mocno eksploatowane i na moje potrzeby dają rade
  • Odpowiedz