Wpis z mikrobloga

Siema mireczki i mirabelki, jest tu może ktoś kto były w stanie może coś powiedzieć o moich wynikach badań?
Jakiś miesiąc temu zrobiłem sobie podstawowy zestaw badań krwi, morfologia, próby wątrobowe.
No i wyszło mi że mam jakiś problem z wątrobą.

ALT 62,2 (norma 41)
GGTP 119 (norma 60)
reszta w normie.

Lekarz rodzinny widząc te wyniki, powiedział bym zaczął brać Essentiale Forte przez jakiś czas a następnie iść ponownie na badanie.
No i powiedzmy że po ponad miesiącu brania tego suplementu, ponowiłem badania i wyszło że
ALT 48 - a więc możliwe ze suplementacja pomogła
GGTP 155 - czyli tutaj się niepokoję

Zaznaczę że praktycznie nic nie pije alkoholu, papierosy rzucone rok temu, lekka nadwaga. Dodatkowo w między czasie zrobiłem badania na HCV i inne zapalanie watroby, wszystkie wyszły ujemnie.
Lekarz mówi bym pobrał troszkę dużej essentiale i znowu zrobił wyniki, ale tak się zastanawiam czy nie jest to jednak zwlekanie i kuszenie losu, ktoś coś się zna na tym? :P

#medycyna #badaniekrwi #badania #lekarz #999
  • 7
@tamdolicha ogólnie przed pierwszym badaniem, bardzo sporadycznie coś tam się zdarzyło, 2 piwka na miesiąc pewnie wchodziły. :) A ogólnie po pierwszym badaniu, gdy zacząłem brać suplementację całkowicie odstawiłem alkohol. Więc w skrócie: Nie, nie pije :)
@TheFunGuy: Zrób sobie usg jamy brzusznej. Ale powiem Ci tak - mój szwagier ma od lat podniesione ggtp, chociaż w ogóle nie pije. Inne wyniki wątroby też nieco ponad normę. Zrobił nawet rezonans wątroby. Wszystko OK. Lekarze mu wpierają, że pije. Ogólnie postanowił sprawę zignorować i tyle.