Wpis z mikrobloga

@Jachnucy: Następujące elementy są najczęściej wymieniane jako integralne części faszyzmu: szowinizm, etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, antykapitalizm, antykomunizm, korporacjonizm, populizm, kolektywizm oraz opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu
  • Odpowiedz
@totek: Nie, nie słyszałem nigdy o Umberto Eco a stwierdzenie że Faszyzm będzie w innej formie to jest Teoria która na razie się nie sprawdziła bo:

1.Kult tradycji- co jest złego w pielęgnowaniu tradycji?

2.Odrzucenie nowoczesności- zależy jak postrzegać nowoczesność, jesli chodzi o naukę to dlaczego ktoś miałby ją odrzucać jeśli jest słuszna, wszystko sie sprawadza co ma na myśli poprzez "nowoczesność"

3. Tak jak najbardziej gdzieś kiedyś mignął mi tekst
  • Odpowiedz
Co wy #!$%@? macie z tym "faszyzmem"


@Jachnucy: Nic. Kiedyś byłeś faszystom jak zabijałeś ludzi a pobudek etnicznych, dziś nazywasz ludzi faszystami bo mają inne poglądy niż ty masz. Takie "nie zesraj się". Ofc to jedynie zdradza braki w edukacji, nic więcej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@totek: o kurde sprawdziłem i Trzaskowski z tego dostał 5!

Wow, no to teraz nie wiem którego faszyste wybrać..
  • Odpowiedz
@Jachnucy: 1. Nie ma w tym absolutnie nic złego. Natomiast trzeba zadać sobie pytanie gdzie kończy się pielęgnowanie, a gdzie zaczyna się niebezpieczny kult. Według mnie "obrona" tradycji (jak to ma w ogóle wyglądać? Będą sprawdzać czy do koscioła ludzie chodzą w Boże Narodzenie?)przed ludźmi, który jej kultywować nie chcą to już pod to podchodzi, a to jest dokładnie to co powiedział według Radia Radom https://www.radom24.pl/artykul/czytaj/45580
Przecież nikt nikomu nie chce
  • Odpowiedz
@rybsonk: widzisz, i Ty i kolega @totek: bardzo subiektywnie do tego podeszliście. Nie ma w tym nic złego, problem jest taki że uważacie że jest to obiektywne.

Zaczynam coraz bardziej widzieć, że prościej jest przekonać ludzi że faszyzm to nic złego niż się kopać z koniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sorek: problem jest taki, że napisałeś z dupy o 12 punktach nie przedstawiając żadnego rozumowania i argumentów. A jeśli uważasz, że faszyzm to nic złego to powodzenia, przekonuj kolegów.
  • Odpowiedz
@rybsonk: uważam, że z alternatywy marksizm-faszyzm to drugie jest dużo lepsze.

Szczególnie jeśli to co uważacie, że reprezentuje Bosak to faszyzm to cóż.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz