Wpis z mikrobloga

Tęczowej rewolucji w Polsce jeszcze długo nie będzie.


@dziaru: no taki Trzaskowski już podpisał Kartę LGBT+, która nadaje tęczowym organizacjom dodatkowe przywileje ekonomiczne a przy okazji nie rozwiązuje żadnego z ichnich problemów.

Nie musi dojść do społecznej rewolucji bo części organizacji LGBT nie chodzi o rozwiązanie problemów społeczności LGBT, tylko o zdobycie jak największej władzy wycierając sobie mordę problemami ludzi. I to w sumie jest największy problem jaki mam z socjalizem
  • Odpowiedz
@angor86: ale wiesz o tym, że duża część Platformy go za to krytykuje i w Sejmie za tym by nie zagłosowała? Nie mówiąc już o koalicji senackiej.
Ja sam jestem wyborcą KO i chciałbym by ta partia była bardziej postępowa, ale tego zupełnie nie widać. Na listach w Krakowie na jesieni wystawili same konserwy, że aż na lewicę musiałem głosować. KO to centro-konserwy.
  • Odpowiedz
@dziaru:

ale wiesz o tym, że duża część Platformy go za to krytykuje i w Sejmie za tym by nie zagłosowała? Nie mówiąc już o koalicji senackiej.


To naprawdę nie ma znaczenia. W momencie gdy okaże się, że udawanie propostępowej partii ta bliżej nieokreślona "duża część" Platformy wyleci, albo cudownie zmieni zdanie. Zwłaszcza, gdy będzie istnieć Lewica Razem jako zapas.

Takie rzeczy już wcześniej widzieliśmy - PiS nie od zawsze był
  • Odpowiedz
@angor86: no tak. Ja też liczyłem w 2015, że PiS może być taką republikańską partią a wyszła z tego zwykła kupa. Zresztą ta republikańska frakcja w ZP, czyli Gowin i spółka też wywodzi się z PO.
Obie to partie władzy i jeśli kiedyś KO wystarczy do większości np. sam PSL to o lewicowej rewolucji można zapomnieć. Oni sami z siebie nie są postępowi.
  • Odpowiedz
@dziaru: ale samo PO pozostaje jednak na lewicowym biegunie polskiej sceny politycznej (bo prawicową zdobył swego czasu PiS - tak bardzo, że PSL musiał się z niej wycofać). Więc naturalnym dla mnie jest, że PO będzie dryfować w lewą stronę.
  • Odpowiedz
Bo to pisiory postawiły się UE jak chcieli nam władować afrykańskich inżynierów


@AmanitaMuscaria9: Wiesz że PiS sprowadził wielokrotnie więcej imigrantów z państw muzłumańskich, niż chciała nam dać UE?
  • Odpowiedz
@angor86: na dziś najbardziej realny jest zjazd Lewicy grubo poniżej 10% i za 3 lata koalicja KO + SH + PSL. Tam nie będzie żadnego dryfu w lewo.
Co do obawy o dryf to odpowiem tak: nam jest dzisiaj bliżej do palenia czarownic niż do homo-małżeństw.
  • Odpowiedz
@dziaru:

na dziś najbardziej realny jest zjazd Lewicy grubo poniżej 10% i za 3 lata koalicja KO + SH + PSL


Nie mam pojęcia, skąd ty takie wróżby piszesz ale na dzisiaj:
- zjazd Lewicy oznacza, że ludzie z lewicowymi poglądami będą głosować na kogoś innego. Co zresztą można zobaczyć po wyniku Biedronia - te 10-15% jakie było żelaznym elektoratem SLD nie wyparowało, ale zagłosowało gdzieś indziej.
- postępuje polaryzacja polskiej
  • Odpowiedz
@angor86: ja nadal Cię uważam za inteligentnego i jestem przekonany, że słyszałeś kiedyś o czymś takim jak hiperbola.
Ale to nie jest jakoś specjalnie przesadzone. Wystarczy poczytać sobie pomysły pewnej bardzo wpływowej organizacji Ordo Iuris ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz