Wpis z mikrobloga

jeśli ktoś nie popiera żadnego z kandydatów to po co miałby głosowac? Wygra kto wygra, a człowiek ma czyste sumienie, że nie przyłożył do tego ręki, bo obaj kandydaci są beznadziejni, a ich programy są sprzeczne z moimi poglądami.


@hador24: Nie ma czystego sumienia, bo nawet jeśli obu kandydatów jest beznadziejnych, to ich rządy będą oznaczały inne decyzje i możliwości dla partii rządzącej.

Jeśli nie popierasz tego co robi PiS i
@herakliusz_atencjusz: @hador24:

jeśli ktoś nie popiera żadnego z kandydatów to po co miałby głosowac? Wygra kto wygra, a człowiek ma czyste sumienie, że nie przyłożył do tego ręki, bo obaj kandydaci są beznadziejni, a ich programy są sprzeczne z moimi poglądami.


Pomijając programy obu kandydatów jest jedna niezaprzeczalna różnica.
Jeśli wygra Trzaskowskiego masz pewność, że będziemy mieli w 2023 jeszcze wolne demokratyczne wybory i będziesz miał możliwość zagłosowania na twoich
@rzep: @naczarak: dla mnie ani Trzeskowski ani Duda nie jest gwarantem czegokolwiek, są biegunowo odległy od moich poglądów i nie mam zamiaru kalkulowac jakie konsekwencje będzie miał wybór jednego z nich. Po prostu wolę nie wybierać wcale.
dla mnie ani Trzeskowski ani Duda nie jest gwarantem czegokolwiek, są biegunowo odległy od moich poglądów i nie mam zamiaru kalkulowac jakie konsekwencje będzie miał wybór jednego z nich. Po prostu wolę nie wybierać wcale.


@hador24: Są gwarantem. Duda jest gwarantem tego, że PiS będzie mógł przepychać dalej swoje ustawy kolanem i bez oglądania się na nic.

Trzaskowski jest gwarantem, że marsz PiSu przez instytucje zostanie przynajmniej częściowo powstrzymany.

To jest
@kicekxxd: przynajmniej PIS dotrzymuje obietnic, a PO olało osoby zbierające podpisy na 3x15 i olało podpisy rodziców, którzy nie chcieli puszczać 6-latków do szkół. Tusk coś mówił o obniżce podatków i, że nie będzie fotoradarów za jego kadencji.
@kicekxxd: i Trzaskowski i Duda to socjalisci. Roznica jest taka, ze Trzaskowski to socjalista progresywny, pro-niemiecki, a Duda to socjalista konserwatywny, pro-amerykanski.
Majac do wyboru jednego i drugiego zaglosuje na Dude, bo nie chce imigrantow z Afryki na kazdym rogui scen jak z Marsylii.
Lawek z betonu za kilkaset milionow i obowiazkowego wspierania lewicowych organizacji przez firmy biorace udzial w przetargach tez nie chce.
Duda to mniejsze zlo, Przynajmniej jest konserwatywny.
@marylarodowicz: Ostatecznie to jednak PO podniosła podatki, a PiS - minimalnie, to prawda - ale jednak te podatki obniżył. PIT o jeden punkt procentowy, VAT na większość produktów żywnościowych, kwotę wolną od podatku podnieśli dla małej grupki podatników, no i zlikwidowali PIT dla młodych do 26 roku życia. I kto tu się okazał bardziej liberalny gospodarczo? :)