Wpis z mikrobloga

#londyn #london

Mile End Station - mieszkał ktoś w okolicach tej stacji? Dość dobra okolica jeśli chodzi o dojazd do centrum - circle/district/central/hammersmith jesli chodzi o metro. Ceny najmu też nie najgorsze.
Jak z bezpieczeństwem - znalazłem rozbieżne opinie?

#uk
  • 20
@FantaZy: zależy gdzie będziesz dojeżdżać, district line się potwornie wlecze
sama okolica raczej ok, mieszkałem ponad rok na whitechapel i mimo że ciapakowo to czułem się max bezpiecznie
rzeczywiście im bardziej na wschód tym robiło się trochę ponuro ale bez tragedii
a na pewno 100 razy lepiej niż na północy
@revolta: o mówisz, że whitechapel bezpiecznie - bo wlasnie tam nie bardzo chcialem z tego wlasnie wzgledu. Mieszkalem krótko na Shadwell... koniec końców nic sie tam dziwnego nie dzialo ale jakoś tak niepewnie się czułem.
Popatrze też na whitechapel w takim razie.
@revolta: districtem tylko bym dojezdzal do centrum, moze blackfrairs, victoria, mansion house... wiec powinno byc spoko.
a jak wygląda obłożenie w godzinach szczytu? tylko na stojąco się jedzie czy daje rade sobie usiąść?
@FantaZy Jeżeli się nie wsiada na stacji początkowej to nie ma szans usiąść w godzinach szczytu (a i wcześniej bywa trudno, bo budowlańcy już od 6 jeżdżą gromadnie) - chyba że jedzie się w kierunku odwrotnym niż reszta, czyli np z centrum do zone 6.
@FantaZy: ee jak tylko tyle to luz, usiąść da rade spokojnie, to są te duże wagony i przemiał ludzi jest spory prawie na każdej stacji w stronę centrum więc trzeba zająć strategiczną pozycję i czekać ( ͡º ͜ʖ͡º)
no Shadwell bardziej na uboczu więc rozumiem, ale Whitechapel to już praktycznie początek centrum, 500m dalej zaczynają się wieżowce, do tego sporo turystów bo Brick Lane itp
z
@revolta: w zasadzie patrze na to whitechapel to z tamtad w 30 minut lub mniej można dojść dość daleko wgłąb 1 strefy więc może nawet nie musiałbym kupować travelcarda tylko robić długi spacer do pracy.
Ceny najmu też nie najgorsze, widze 1bed po 1300-1400 można wyrwać... nie wiem czy takie byly zawsze ale wygląda ciekawie.
@FantaZy: ja mieszkałem po znajomości więc nie wiem jakie są ceny, ale powinny być raczej normalne
mieszkało mi się bardzo dobrze i gdyby nie to że pracuję daleko na zachodzie to pewnie dalej bym tam mieszkał
jeśli lubisz chodzić to już w ogóle warto, ja w promieniu 3-4 mil miałem wszystko schodzone ( ͡º ͜ʖ͡º)
do tego sporo autobusów jeździ, na krótkie dystanse to lepsza i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FantaZy: mieszkałem tam ponad 10 lat temu, miało wtedy być niebezpiecznie. Było bez problemowo I ok. Będziesz miał rzut beretem na Shoreditch czy Hackney. Nie słuchaj ludzi co mówią, że strach i niebezpiecznie. Nic Ci się nie stanie.
@FantaZy: mieszkam niedaleko - Bethnal Green. Na Mile end często się przesiadałam na zieloną linię do pracy (tj przed epidemią)

tylko na stojąco się jedzie czy daje rade sobie usiąść?


Zazwyczaj nie da, ale nie jest bardzo tłoczno w pociągu jak np w centralnej, gdzie czasem się czeka na 5 pociągów, żeby wsiąść.
Co do bezpieczeństwa, ciężko powiedzieć. Bethnal green kiedyś było bezpieczne, ale teraz przenieśli dom dla bezdomnych i idzie
@FantaZy: niebieski mieszkał parę lat temu zanim razem przeprowadziliśmy się na Ealing (teraz mieszkamy bethnal green ze wzgledu na pracę).
Whitechapel jest brudne i śmierdzące w porównaniu do Ealing, jest też głośne. Co do bezpieczeństwa teraz nie wiem, ale te parę lat temu miał tam zatarczki z azjatami i nie chodziliśmy po nocy.