Wpis z mikrobloga

Podstawa kabiny ze schodami w tle :)

Kolejny odcinek z serii Puzzle CAD 3D, w którym przypomnimy sobie zasady działania kilku przykładów relacji w szkicu oraz ciekawe narzędzie pozwalające na zaawansowane modyfikowanie geometrii detalu.
Mam nadzieję, że odcinek będzie ciekawy nie tylko dla osób rozpoczynających naukę pracy z program SolidWorks.

Zapraszam: [[#135] Tworzenie modeli w SolidWorks 3D: relacje, obiekty, ciekawe narzędzia modyfikujące bryłę](https://youtu.be/H2up_OfnzxI)

#inzynierprogramista #cad #solidworks #inventor #catia #nx #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu
InzynierProgramista - Podstawa kabiny ze schodami w tle :)

Kolejny odcinek z serii...

źródło: comment_15934621993NgLuaabmKJBL2T0cP5zLD.jpg

Pobierz
  • 5
@jalop: Dziękuję.
Symulacji przepływu nie ruszam. Miałem bardzo krótki epizod z programem Ansys Fluent bardzo specyficznego zagadnienia i na tym moja przygoda z przepływami się skończyła.
W materiałach z symulacją MES staram się chociaż w bardzo prosty sposób wytłumaczyć podstawowe zagadnienia związane z wytrzymałością materiałów i skąd co się wzięło i czy jest w tych wynikach jakiś sens.
W przypadku symulacji z przepływami mam zbyt małą wiedzę w temacie, bym mógł
@jalop: Co do symulacji, niebawem pojawi się nowy odcinek, który może będzie podzielony na kilka, by trochę z długością nie przesadzać. A by zbyt wiele na razie nie pisać, odcinek będzie dotyczył pewnej "belki" którą sobie wymyśliłem (i tu uwaga: w realizacji tematu pomaga mi jeden z Czytelników portalu), i z którą można się nieźle wkopać, jeśli przyjmiemy niewłaściwy sposób podejścia. Symulacje ładnie to pokazują. Do tego trochę analityki jak zwykle