Wpis z mikrobloga

@Kuba_prezes: Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm… Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec,
@Kuba_prezes : Mieszkałem cały mój pobyt w uk w Liverpoolu po czym 2 lata w Barnsley. Nie wytrzymałem, mentalność i zachowanie ludzi to jest jakaś porażka do tego nie ma co robić. Widoki matek z wózkami brzuchem ciążowym i szlugiem w mordzie są na porządku dziennym. Wiem ze Liverpool nie ma zbyt dobrych opinii, ale porównując do Barnsley to raj na ziemi xD Do tego Polacy i Rumuni w barnsley to jest
@Pieron tu gdzie mieszkam jest multum różnych możliwości zatrudnienia. Jak to wygląda w takim na przyklad Barnsley? Tylko fabryki kurczaków? XD

@JagniecymFuterkiemWalekPokryty tu się właśnie łatwo naciąć jak się nie zna miasta i się człowiek przeprowadzi do ghetta :)

@phonesex ciekawy punkt widzenia, bo częściej się słyszy na tych tagach jak to tam nie jest wspaniałe.
tu gdzie mieszkam jest multum różnych możliwości zatrudnienia. Jak to wygląda w takim na przyklad Barnsley? Tylko fabryki kurczaków? XD


@Kuba_prezes: a jaka praca Cię interesuje? Generalnie aglomeracja Yorkshire w obrębie 1h dojazdu do Barnsley to więcej ludzi niż mieszka w... CAŁEJ SZKOCJI!

Tak więc nie ma tu problemu, masz Leeds, Sheffield i wszystkie pomniejsze miasta - jeśli masz jakąś specjalistyczną pracę na pewno się załapiesz. Tutaj budowlanka i logistyka mocno
@Kuba_prezes @phonesex: Mieszkam tu od ponad roku, wiec mysle ze moge sie wypowiedziec i powiem tak - zalezy czego oczekujesz. Z plusow to czesto ladne widoczki i rzezba terenu, ktora potrafi cieszyc oko, do tego wspomniane przez ciebie ceny nieruchomosci.
..ale sa tez te gorsze strony i po pewnym czasie jak dla mnie przewazaja. Wiele rejonow bardzo zaniedbanych i zapuszczonych po upadku gornictwa, tym samym zgadzam sie, sporo patologii widac na
Nie wytrzymałem, mentalność i zachowanie ludzi to jest jakaś porażka do tego nie ma co robić. Widoki matek z wózkami brzuchem ciążowym i szlugiem w mordzie są na porządku dziennym


@phonesex
@Kuba_prezes

Potwierdzam powyższe, z kolei w Hull (East Yorkshire) częstym widokiem były matki z wózkami palące jointa xD
@Ag90
@shelby0153 no właśnie patolni tego rodzaju chciałbym uniknąć XD

@tomislawniepelka bezdomnych jest dużo, z resztą Rumunów też, ale to naprawdę spoko miejsce dożycia. Tylko ceny nieruchomości gonią Londyn przez idealne połączenie pociągiem. Z MK do centrum Londynu jest 30 min pociągiem, a przez to londyńczycy wykupują tutaj nieruchomości.
@sorek ty jesteś znznym i lubianym popularyzatorem tego regionu, i zachwalasz odkąd pamiętam. Co ciekawe sporo odmiennych opinii. Zastanawia mnie skąd taka rozbieżność w cenach domów. Między yorkshire a na przykład Buckinghamshire jest przepaść.
@Kuba_prezes: no nie wiem czego się spodziewałeś po mirko? Przeciez normalnym jest że jak zapytasz to najpierw przyjdą ludzie ponażekać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe dlaczego tyle mirków tam wciąż mieszka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Popatrz na dobre dzielnice, Hickleton, Yorkshire się zmienia i widok patologii jest coraz rzadszy, ale wiadomo, tam gdzie jest mega fajnie zwykle ceny są 2x większe - coś