Wpis z mikrobloga

#wedkarstwo
jak montujecie sprężynę, która ma rurkę w środku (ale rurka nie wystaje poza obrys sprężyny), tak by nic się nie plątało w zestawie przelotowym?
A co do samych koszyków, to jaką długość skrętki robicie by nie plątało się nic? bo albo mam zbyt miękką żyłkę, albo poradniki z YT są złe, bo gdy używam przyponu np. 50 cm to często plącze się o koszyk, mimo, że skrętkę bardzo porządnie skręcałem, długo, robiłem też różne długości. A może jak zestaw ląduje w wodzie to muszę jakiś magiczny ruch wykonać koniecznie?
  • 6
@Hamza: może grubsza żyłkę załóż i z takiej rob skrętke powinna być sztywniejsza. Ja mam 0,24 długość skrętki nie wiele dłuższa niż koszyk i nic sie nie placze. A No i po rzucie zawsze napinam żyłkę żeby na napiętej zestaw opadał :)
@Hamza: kiedyś chyba na kanale naturafishing mówili, że jak za mocno skręcisz skrętkę to ona wtedy jest mniej skuteczna i zestawy mogą się plątać. Robię taką średnio skręconą i nigdy mi się jeszcze nie plątało. Długość skrętki taka, aby przypon zaczynał się poniżej koszyka.
@Hamza: ostatnio miałem z tym problem, więc wymieniłem sprężynę na taką z rurką wystającą poza obrys (jakieś 10 cm ponad sprężynę) i założyłem sprężynę tą rurką w kierunku przyponu, problem splątań się rozwiązał.
@emkey_: mam taką jedną i faktycznie tam nic się nie plącze. ale mam też wersje bez wystającej rurki i chcę zrobić z nich użytek, szkoda by się marnowały, dlatego będę wymyślał patent na to czy skrętkę dać, jak długą itd czy może bez, ale na innym odcinku żyłki i tak dalej