Wpis z mikrobloga

@BadBadger: jasne, nie neguje tego. Ale racjonalizowanie tego w taki sposób jak na obrazku jest absurdalne xD Tak jakby twój czas nie kosztował, tak jak ty byś nie wydawał kasy na materiały szkoleniowe itd.

Nie mówiąc o tym, że jak ktoś wydał "kilka milionów" na naukę, to raczej nie za dobrze wydał pieniądze, skoro go teraz nie stać na zatrudnienie pracownika tylko szuka niewolnika za free xD
a jak ja, jako student medycyny, za obowiazkowe praktyki w panstwowym szpitalu musze zaplacic to jest ok?


@tomislawniepelka: bierzcie przykład z górników ¯\_(ツ)_/¯

zresztą co to za #!$%@?: "łełe odbiję to sobie jako specjalista łełełe"
no fajnie, ale wiesz co, żeby zostać specjalistą to trzeba kilku lat pracy, A DO TEGO CZASU TRZEBA PRZEŻYĆ, A NIE PRACOWAĆ ZA DARMO xD

kiedyś też byłem taki głupi, żeby pracować za półdarmo, nigdy więcej
@niochland: i co? Myslisz ze ktos sie przestraszy protestujacych studentow? XD nikt. Predzej bysmy odczuli represje po takim protescie niz jakiekolwiek ulgi. W zeszla niedziele WUM w czasie sesji zmienil jej regulamin bez konsultacji z nikim. Odebrali studentom 20sekund z 1minuty na pytanie przez co wychodzilo 40s na jedno pytanie. I nikt nic im nie moze zrobic. A to z tum specjalista to jest ironia do tego co wykopki czesto pisza.
@tomislawniepelka: no mogę tylko współczuć, bo tak jak na górników bym pluł i panią Thatcher bym ożywił, to studenciakom medycyny bym wolał dać te 13-stki ¯\_(ツ)_/¯

Studia w Polsce przygotowują do życia w Polsce, wieczne #!$%@? z każdej strony i nauka cwaniactwa i kombinatorstwa i harowania (bo pracą bym często tego nie nazwał)

Mogę tylko kciuki trzymać, że "może będzie lepiej"
@niochland:

kiedyś też byłem taki głupi, żeby pracować za półdarmo, nigdy więcej


Każdy kto już sobie wypracował jakąś pozycje tak mówi, ale nic dziwnego, skoro może sobie pozwolić na odrzucanie takich ofert. Studenciak raczej nie ma takich możliwości.
@caesarr a ja znam osobiście doktora, ktory jeździ po świecie i udziela konsultacji innym doktorom i ich pacjentom. Za tym prolekarzem biega zawsze stadko ludzi, studentów, asystentów...
I raz go ktoś zapytał ilu on zatrudnia ludzi. A on poważnie zdziwiony stwierdził, że z jakiej racji on ma kogoś zatrudniać. On jest w stanie sam wykonywać swoją pracę, a jak ktoś chce się czegoś nauczyć to przecież nie za darmo i to oni
@caesarr: a co jesli ci powiem ze studia prywatne lub za granicą wiekszosc tez kosztują? przeciez to kosztuje tez twoj czas a jednak ludzie za to płacą? a co do publicznych to tez ci nie placą, przeciez idziesz tam na praktyki wiec nie jestes dobrym pracownikiem, uczysz sie, jesli bylbys dobrym pracownikiem ktory zasluguje na pensje to po co ci praktyki/staz?
Chyba większość użytkowników tego portalu nie zna pojęcia bezrobocia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakieś 13-15 lat temu nawet na darmowe praktyki dostać się było bardzo ciężko. Druga sprawa jest taka,ze wydajność i wiedza praktyczna stażysty na początku jest z reguły żadna.