Wpis z mikrobloga

Testuję sobie na drugim kompie Zorin OS (podejście do Linuxa numer 6315) i to chyba najbliższe ideału distro obecnie dla osoby która chciałaby wymienić Windowsa na Linuxa. Giereczki z Protonem działają pięknie, a sam OS wygląda bardzo spójnie, estetycznie i minimalistycznie jednocześnie nie będąc badziewnym kastratem pokroju elementaryOS, czy kolejnym beznadziejnie brzydkim remixem Minta czy Ubuntu z jakimiś archaicznymi Cinnamonami czy innymi MATE wyciągniętymi z wczesnych lat 2000.


#zorin #zorinos #linux #gry #steam
w.....y - Testuję sobie na drugim kompie Zorin OS (podejście do Linuxa numer 6315) i ...

źródło: comment_1593711114YNCWydn4AkSbCzj0w0WZby.jpg

Pobierz
  • 21
Zorin OS


@wysuszony: no ale to jest kolejne Ubuntu ubrane w desktop Gnome bodajże (albo XFCE w wersji Lite) więc i tak wszystko się sprowadza do tego, jak się grafik przyłożył do ikonek i kolorów.
A czego nie ma w ElementaryOS? Przecież to Linux, wszystko można doinstalować, i też bazuje na Ubuntu.
@pyroxar: doinstalowanie LibreOffice to jest parę kliknięć myszą, robisz sztuczne problemy. Elementary jest mały i skuteczny, plus całkiem ładnie wygląda. Jedyny minus jaki zauważyłem to domyślnie zablokowany desktop, bez możliwości tworzenia skrótów, ale to da się włączyć.
@MiQ27: używałem elementary jakieś pół roku (imho na tyle długo żeby wyrobić sobie opinię) do czasu kiedy się nie wysypało po update a przy okazji znudziło ( ͡° ͜ʖ ͡°). Domyślam się że to distro dla BARDZO niewymagających, ale jednak tray byłby bardzo przydatny.
@MiQ27: no to w każdym razie moim zdaniem gdyby elementary miało przynajmniej opcjonalny ale dopracowany tray i uniwersalne menu jak w Macu to byłoby bardzo fajne, a tak to zwykły kastrat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@wysuszony: ogólnie dość ładny system, ale wersja gnome trochę stara :P, generalnie już lepiej brać ubuntu albo pop_os, ale faktycznie żeby wyglądały jak zorin to trzeba trochę pogrzebać i doinstalować kilka rozszerzeń itd. Ale fakt, "prosto z pudełka" wygląda całkiem przyjaźnie dla usera który przesiada się z windowsa :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wysuszony: Od siebie polecę już od roku używanego manjaro na kde, w którym na start jest steam i libreoffice, a w menedżerze paczek łatwo jest znaleźć najświeższe pakiety i nawet na najnowszego kernela instaluje się jednym kliknięciem. W internecie jest ogromne wsparcie, jak nie manjaro to od archa
@TotalDisaster: nie wiem, u mnie latają GTX 1070 i 1080 nie gorzej niż na Windows (w grach które działają natywnie rzecz jasna). Zainteresuj się wubi-uefi na próbę zamiast dualboota. Mniej inwazyjne i banalne w instalacji.