Wpis z mikrobloga

@dwayne-johnson: Teraz NIE ma już emerytur kapitałowych. Nie ma żadnej skarbonki do której odkładasz. Nie wiem czy kiedykolwiek w Polsce był takowy system działający na większą skalę. Były i są tylko ubezpieczenia, które ze składek i podatków obecnych płacących opłacają np emerytury i renty. W końcu mamy państwo które w konstytucji ma to:

Art. 20.
"Społeczna gospodarka rynkowa oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów
całe życie #!$%@?, a teraz ktoś ich złodziejami nazywa xDDDD


@pwone: Całe życie tyrał w hucie, a do huty dokładali. Cała jego ciężka praca, wszystko było #!$%@? warte. Gdyby leżał całe życie, mniejszą czyniłby on stratę, że tak Kazika zacytuję.

Ile oni za komuny zarabiali miesięcznie w przeliczeniu na dolary? 20 dolarów? A ile teraz biorą? Po kilkaset? Ja rozumiem, że inflacja i spadek wartości dolara, ale chyba nie aż
@Halbr: Czy to ich wina, że system był tak #!$%@?? Zresztą dzisiejszy nie jest lepszy. Wiara uczciwie pracowała przez pół życia (albo i 3/4) i ja uważam, że nikt dzisiaj nie ma prawa się do tego dowalać. Czemu? Bo ja też za 30 lat nie chciałbym być tak potraktowany bez względu na to jak się historia potoczy.
Czy to ich wina, że system był tak #!$%@?? Zresztą dzisiejszy nie jest lepszy. Wiara uczciwie pracowała przez pół życia (albo i 3/4) i ja uważam, że nikt dzisiaj nie ma prawa się do tego dowalać. Czemu? Bo ja też za 30 lat nie chciałbym być tak potraktowany bez względu na to jak się historia potoczy.


@pwone No ich wina, skoro się na to zgadzali, a potem postulowali socjalizm (pisałem o tym
Młodzi ludzie studiujący za darmo okradają emerytów. Change my mind


@lecter: Własnie nie. Edukacja to jest inwestycja w ludzi którzy potem x lat będą płacić podatki. I studia nie są za darmo - Ci studenci i ich rodzice płacą na to podatki.
Własnie nie. Edukacja to jest inwestycja w ludzi którzy potem x lat będą płacić podatki. I studia nie są za darmo - Ci studenci i ich rodzice płacą na to podatki.


@dwayne-johnson: jeśli wyjechało 2mln ludzi to te podatki poszły się...