Wpis z mikrobloga

#aliexpress #alipaczka #tracking

Mogłby mi ktoś wyjaśnić co tu się stało? Zamówiłem M365 z dostawą z Czech (wysłano z Niemiec) do Polski, jednak paczka została doreczona w Niemczech. Polska strona DHL nie wykrywa paczki. Na dhl de wcześniej mogłem wprowadzić swoj kod pocztowy i był poprawny, tak samo kraj doreczenia to też Polska. Co mam robić w takim przypadku?
szymon-ambroziak - #aliexpress #alipaczka #tracking

Mogłby mi ktoś wyjaśnić co tu ...

źródło: comment_15937592446mr2Th2oYtas7dagp6pdHe.jpg

Pobierz
  • 29
@AliPaczka: AliPaczko, składam na Twoje ręce apel o poruszenie z przedstawicielem Aliexpress, z którym masz kontakt, tematu podawania kupującym cudzych numerów śledzenia przez sprzedawców. Ostatnio to coraz częstszy proceder. Problem można byłoby uznać za mało istotny, jeśli Aliexpress w takich przypadkach zawsze reagowałoby prawidłowo. Jednak nie są wyjątkami sytuacje, gdzie Aliexpress, po dołączeniu do sporu, widząc status doręczono, nakazuje kupującemu szukać przesyłki u sąsiada lub na poczcie i zamyka spór, nie
@Emios: też stąd teraz zamawiałem, gość wysyła w zależności od tego gdzie ma na stanie prawdopodobnie, ja wziąłem z Polski a i tak przesyłka idzie z Niemiec. Wcześniej wziąłem od Gshoppera jak OP i miałem dokładnie taką samą sytuację, różnica była taka, że tamten w ogóle nie odpisywał na wiadomości ani ich nie czytał i obudził się dopiero jak założyłem spór, a ten regularnie odpowiada i utrzymuje kontakt, więc jestem dobrej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DeltaUjemna: U mnie brakło kilku minut by wziąć z Polski. Doładowałem revoluta i zostały tylko Czechy. Po weekendzie napisałem do niego że może skoro ma na stanie już tą z Polski i cena taka sama to może wyśle z Polski, ale ten odpisał że skoro zamówiłem z Czech to pójdzie z Czech. Nie orientuje się za bardzo w cenach jakie płacą sprzedawcy za wysyłkę ale chyba tańsza jest wysyłka z Polski
@Emios: powiem Ci, że właśnie niekoniecznie, o ile teraz rzeczywiście czekałem od poniedziałku do wczoraj aż chłop wyśle przesyłkę, to za pierwszym razem gość nadał paczkę kilka godzin po zakupie, a następnego dnia był normalnie wpis, że sortowana w Niemczech (a zamawiałem też z Czech xD). Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście taka kombinatorka typu wpiszemy Czechy, Polskę i coś jeszcze, a i tak wysyłamy wszystko z Niemiec to słabe zagranie.
AliPaczko, składam na Twoje ręce apel o poruszenie z przedstawicielem Aliexpress, z którym masz kontakt, tematu podawania kupującym cudzych numerów śledzenia przez sprzedawców


@Setral: @AliPaczka: Właśnie na poziomie Alipaczki dałoby się coś załatwić !
Przecież alipaczka #!$%@? (by nie przeciążać/floodować stron przewoźników) u siebie wszystkie zapytania o numery przesyłek! Skoro tak, to wystarczyłoby ten cache troszkę zwiększyć, i podczas zapytania każdego klienta - sprawdzić nie tylko o status przesyłki w
@hrumque Pomysł ogólnie dobry, tylko niestety widzę problemy. Po 1 myślę że niestety dla supportu aliexpress nie byłby to żaden dowód. Dodatkowo wiele osób korzysta z łączą ze zmiennym IP, kilku komputerów, trybu prywatnego itd. Więc nie da się skutecznie powiązać numeru ze sprawdzającym. Prawdopodobnie byłoby zbyt duże zamieszanie i więcej pytań niż korzyści.
@AliPaczka: a ja nie bardzo rozumiem... jak w ogóle możliwe jest w aliexpress wprowadzenie 2 tych samych trackingów do 2 lub więcej różnych połączeń przedmiot / kupujący. Przecież na poziomie samego portalu wpisanie danego trackingu w jedno miejsce powinno uniemozliwisiać podanie tego samego numeru w innym miejscu ... WTF powiedzcie mi, to co tutaj też czytam to jest jakieś chore żeby udowadniać że do mnie nie dotarło coś
@xxxjulianoxxx ale wcale nie musi używać tych numerów do innych zamówień na aliexpress, może sprzedaje na innych portalach, może generuje te numery skryptem. Poza tym takie sprawdzanie też musi być ograniczone bo po pewnym czasie numery wracają do obiegu.
@AliPaczka: oczywiście zgadzam się że wracają do obiegu, zakładając że paczka może iść np do 3 miesięcy co taki czas powinna być możliwość ich wklepania ponownie. A ze sprzedawaniem na innych portalach to racja, tutaj tego nie przewidziałem, generowanie skryptem czy coś odpada bo po prostu dostaniemy info że nie ma paczki o takim numerze.