Wpis z mikrobloga

mam projekt rozmiarów 1m x 2m (300 dpi) i chce go przygotować do druku, sam plik .psd zajmuje 1,3gb, po zapisaniu pdf jest 750mb, png ma 80mb

rozumiem że pewnie rozmiar po konwersji wynika z tego, że w pdf photoshop zapisuje jakieś dodatkowe profile itp. które pozwalają na łatwą edycję ale za to rozmiar się prawie nie zmienia co do źródła

czy ktoś się orientuje co można "wyłączyć" aby plik drastycznie zmienił wielkość (dobrze jakby udało się zbić tego pdfa poniżej 50mb) a żeby gotowy produkt z drukarni był wysokiej jakości (jest to szyld informacyjny)

#photoshop #grafikakomputerowa #kiciochpyta #drukarnia
  • 9
  • Odpowiedz
@6thsurvivor: powinno, ale tutaj jest taka amatorszczyzna że nie ma co się wychylać (nie jest ode mnie zależne jaka drukarnia to realizuje a oni nie pracują wcale na programach Adobe tylko na Corelu, do którego my licencji nie mamy XD)

@sorasill @foxminator2000: cały projekt jest na CMYKu więc kolory powinny być ok, rzeczywiście zjadę trochę z rozdzielczością to bankowo plik też będzie chudszy

w ogóle to cała sytuacja to cyrk
Ray12 - @6thsurvivor: powinno, ale tutaj jest taka amatorszczyzna że nie ma co się wy...

źródło: comment_1593783332NIPfnewgA5AkNxxS0I5rR5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@zajente: tak też zrobie mireczku ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba sobie jakiś kurs ogarne bo o ile photoshop jest w miarę intuicyjny to czasem #!$%@? siedze pół godziny i nie ogarniam jak zrobić banalnej rzeczy, którą w gimpie mam na wyciągnięcie ręki XD no cóż, totalny amator samouk here
  • Odpowiedz
@Ray12: nie ma generalnie znaczenia czy ktoś pracuje w CDR czy Adobe czy Affinity, jak ktoś jest ogarnięty to nie widze przeszkód, puszczałem swojego czasu miliony szt. nakładów rocznie z Corela. TIFF wydukuje się tak samo jak PDF jesli jest odpowiednio przygotowany i ma dobrą rozdzialke. Jak wyżej TIFF LZW i eluwa.
  • Odpowiedz
@Ray12: gotowego pdfa z photoshopa można jeszcze przepuścić przez indesigna, który bardzo ładnie kompresuje bez strat na jakości, a w ogóle najlepiej takie projekty najlepiej przygotowywać właśnie w indesignie lub illiustratorze. BTW jak drukarnia ogarnięta to przyjmie plik 1gb (mówię na własnym przykładzie)
  • Odpowiedz