Wpis z mikrobloga

Mirki czy znacie jakiś las iglasty z prawdziwego zdarzenia w okolicach #yorkshire albo gdzieś dalej. Chciałbym pochodzić po lesie w którym można się zgubić a nie po tych parkach z wyznaczonymi ścieżkami i płotami.
#pytanie #uk #anglia
  • 24
@DADIKUL: chociaż możesz sprawdzić Dalby Forest, ale ciężko się tam zgubić :) Poprzecinany drogami do gospodarstw... w weekend możesz się spodziewać najazdu rowerzystów bo jest tam kilka ścieżek rowerowych
@DADIKUL: żeby wjechać do parku i zaparkować pod Dalby Visitors Centre (albo parę kilometrów dalej) to trzeba przy samym wjeździe do parku zapłacić. Możesz zostawić samochód w Pickering ale wtedy trzeba dojść pare kilometrów. Sprawdź sobie na mapie co i jak
@DADIKUL: W okolicy jest kilka innych fajnych miejsc wartych zobaczenia, np. baza RAF w Dylingdales - kilka lat temu jechałem z Dałby Forest rowerem ścieżkami i jakimś cudem wjechałem na teren bazy... okazało się że jak chciałem stamtąd wyjechać to musiałem przejechać obok budki strażniczej albo się wrócić, ale jako że się trochę pogubiłem to wolałem dojechać do głównej drogi Pickering-Whitby. Poza tym mogliby to dziwnie podejrzanie wyglądać (oddzielał mnie wysoki
@DADIKUL: jest las iglasty na peak district. Wystarczy ze wybierzesz się na dunford bridge, kawałek wyżej od tego miejsca jest całkiem spoko las iglasty. Nawet spory jak na warunki angielskie, dosyć duże świerki (chyba świerki) miły zapach ( ͡° ͜ʖ ͡°)