Wpis z mikrobloga

#sluchawki #audioboners #audio #audiofile

Szukam słuchawek do domu - nausznych, może otwartych, nigdy takich nie miałem - z małą ilością basu.
Obecnie mam DT150 i trochę efekt studni, jeśli chodzi o wokal, a bas jest jak dla mnie za mocny. Używałem kiedyś Musical Fidelity MF200 i czegoś w tym stylu grania bym szukał. Do 600 ohm. Cena - no tak max. 1500 zł. Coś polecicie?
  • 8
  • Odpowiedz
Z opisu wynika, że szukasz czegoś w stylu Sennheiser HD600, ale ja bym dał jeszcze drugą szanse DT150, bo to bardzo dobre słuchawki. Może z innym źródłem zagrają lepiej. One będą potrzebować sensownego wzmacniacza słuchawkowego. Jeśli masz wystarczającą moc, żeby je napędzić, to możesz też spróbować zmieniać nausznice ze skórzanych na welurowe (chyba te z DT100 będą pasować, ewentualnie jakieś niedrogie zamienniki z chin).
  • Odpowiedz
@xavhowk: Dzięki za sugestię. Wzmacniacz do 600 ohm, więc powinien dawać radę. Zobaczę na welury. Te oryginalne ponoć i tak się rozklejają, więc może zakupię welurowe na zapas.

HD600 są na mojej liście. Problem z zakupem słuchawek jest dla mnie taki, że ze świecą szukać sklepu, gdzie mają sporo modeli do odsłuchu. W 90% trzeba kupować w ciemno, a znowu w ponowne pakowanie i odsyłanie też nie chce mi się bawić.
  • Odpowiedz
@warsaw: Sprawdziłbym te: https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audeze-lcd-1.html - co prawda akurat jedynek nie miałem okazji słuchać, ale jeśli wpisują się w charakterystykę Audeze - to może być w tej cenie petarda. Wykonanie na zdjęciach nieco gorsze od wyższych modeli Audeze, ale muzycznie, w porównaniu do DT150 czy nawet HD600, to może być killer. W Top HiFi możesz generalnie umówić się na odsłuch (ja zrobiłem sobie sesję z innymi Audeze i wziąłem od razu), pewnie
  • Odpowiedz
@bonus: Dla mnie Audeze są bardzo neutralne w odbiorze. Wyższe modele aż za bardzo. Ale to kwestia dość mocno subiektywna. Sundara - prawda, fajne, ale czy lepiej będą grały... to trzeba posłuchać na spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wojtunio: No Sundara za gra na pewno lepiej niż te budżetowe Audeze, a jakieś prawdziwe Audeze to konkret koszt. Natomiast Sundara nie spotkałem się z jakąś złą opinią, same superlatywy.
  • Odpowiedz