Wpis z mikrobloga

Dzisiaj pierwsze dwie godziny jazdy na motorze za mną (bardziej żeby się zapoznać z gladiusem)
Kilka wnioskow
1. dziwnie mi się jeździ takim motocyklem (pozycja) całe życie jeździłem jakimiś enduro / supermoto
2. dzisiaj tak zapoznawczo ale na razie jeszcze 8 nie wychodzi jakoś super / slalom wolny tak samo (jeszcze nie robił mi jakiegoś super szkolenia tylko kazał mi ćwiczyć jazde na pół sprzęgle tak do 4km/h bez podpierania się nogami itp

Mam nadzieję że zdam ten egzamin ( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co do osemki nadzieję że się to poprawi

#motocykle #prawojazdy
S007 - Dzisiaj pierwsze dwie godziny jazdy na motorze za mną (bardziej żeby się zapoz...

źródło: comment_1593873017Tcma9k3noaX4Fdbn9nJ4VB.jpg

Pobierz
  • 17
@S007: Ja slalom wolny też na półsprzęgle, niska prędkość ale nie za mała, i skręcanie płynne ale nie od odbojnika do odbojnika bo można stracić równowagę. Co do ósemki to polecam nogi mocno na baku dupa spęta i przechylanie się w odwrotną stronę niż kładziesz motocykl, no i trzeba uważać bo gladius normalnie idzie 10-11km/h a nie rozgrzany z 1-2 więcej i wtedy pomaganie tylnym heblem zostaje
@S007: Spokjnie zrobisz wszystko na jedynce bez sprzęgła. Podstawa to odpowiednie obracanie głowy i patrzenie w odpowiednie miejsca. A jak do tego dorzucisz świadomy przeciwskręt i przeciwsiad to bardzo się zdziwisz jaki zwrotny jest ten motocykl. W ostatni weekend wpadłem na plac i 8 robiłem na dużym ktm adventure na stojąco, spokojnie się mieścił ( ͡ ͜ʖ ͡)
@S007: Wiesz na co masz patrzeć w 8 i w slalomie? Bawiłeś się już świadomy przeciwskrętem? (jak mnie tego nauczyli to motocykl zaczął skręcać dużo ciaśniej i okazało się, że nie trzeba się wcale szarpać żeby przełożyć się z jednego zakrętu w drugi. Motocykl robi to sam za Ciebie.
Ja tydzień temu zdałem egzamin właśnie na gladiusie. Tak jak pisali przedmówcy, jedź bez gazu na 1 biegu i nie powinno być problemu :P Na egzaminie, na slalomie szybkim miałem średnią prędkość 39 xD
@S007 pooglądaj sobie jakieś tutoriale na YouTube odnosnie tego jaką pozycję zająć na 8. Pomaga też odwracanie głowy w kierunku, gdzie będziesz miał jechać (nie patrz przed siebie tylko bardziej w kierunku jazdy)
@S007 ja jeździłem i zdawałem na Xj6. Mi 8semka i wolny slalom podszedł najlepiej i najpewniej się w nim czułem, siadł już za pierwszą próbą. Nie rób na półsprzegle tylko na jedynce bez sprzęgła. Na 8mce nie ściskaj nogami baku, tylko jak skręcasz w prawo to na fulla wystaw lewa nogę od moto i tak sobie balansuj (łatwiej utrzymać równowagę), jak później wyczujesz moto, to nawet jak będzie wydawało się, że musisz
@S007 a co do wolnego slalomu wjeżdżasz na jedynce bez sprzęgła i hamowania mijasz 3 bramkę i na fulla skręt w lewo i po 4 bramce znowu full w prawo i wyjazd. Jak ten gladius jedzie 10-12km/h to na lajcie z taką prędkością się wyrobisz bez hamowania. U mnie w Wordzie na placu 8mka jest na lekkiej górce (lekki przechył) i tam coś majstrowali, bo dławił się trochę i na jedynce bez