Wpis z mikrobloga

Jak uratować osobę użądloną w gardło? Wczoraj miałem taką sytuację, że osa wlazła mi do butelki z piwem bezalkoholowym. Rzecz miała miejsce do domku letniskowym na wsi, 10 km za miastem. Niby niedaleko służb ratunkowych, ale blisko też nie. Ostro się tym przestraszyłem i stwierdziłem, że muszę mieć na miejscu coś do ratowania życia w takiej sytuacji. Problem w tym, że nie bardzo wiem co. Na myśl przychodzi mi jedynie wężyk jak do spuszczania wina o prześwicie jakieś 5 mm, który w sytuacji awaryjnej należałoby wcisnąć do gardła. Pewnie jednak nie jest to takie proste, jak się wydaje (laik here). Są jakieś gotowe rozwiązania, jakieś super rady alboco? Zazwyczaj jestem tam z żoną i córką lvl 3,5 więc przydałyby się opcje również dla dziecka.

Najlepiej wiadomka nie pić z butelki, ale może być różnie. Piwerko wczoraj przywiózł kolega, rozdał przy stole i tyle, nawet nie zdążyłem się ruszyć po szklanki, a jak widać na przykładzie, raczej powinienem.

#medycyna #zdrowie #ratownikmedyczny #ratownictwo #owady #pszczoly #osy
pogop - Jak uratować osobę użądloną w gardło? Wczoraj miałem taką sytuację, że osa wl...

źródło: comment_1594021320PZtEVccEV8uIDW2uIeX6wP.jpg

Pobierz
  • 252
Alergik here, po dwóch wstrząsach anafilaktycznych. Generalnie ze swojej perspektywy powiem tyle - najważniejsze jest, aby mieć świadomość, że jest się uczulonym. Badania nie kosztują dużo. Jeśli okaże się, że jest się uczulonym, każdy w towarzystwie powinien to wiedzieć. Jako że ja mam jeszcze alergię na większość popularnych leków - informację taką noszę dołączoną do dowodu osobistego. W okresie letnim, który jest dla mnie najgorszy, zawsze mam ze sobą ampułkę adrenaliny. Umiem
@fliperro akurat sytuacja z zycia u mnie jest taka ze osa zakleszczyła mi sie w niemal identycznej słomce ( ͡º ͜ʖ͡º)
Gdyby nie nerwowy nawyk gniecenia słomki palcami to bylo by zle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogop: tak sobie myślę że jak kiedyś pojadę na wakacje za granicę, to kupię w Polsce taka ampułkostrzykawkę. Pyta je, czy posiadanie jej zagranicą będzie legalne?
@slesa ktoś mi kiedyś powiedział, że antyhistaminy szybciej się wchłaniają przez błony śluzowe i w krytycznej sytuacji lepiej taka tabletkę rozkruszyc i zaaplikowac podjezykowo. Mógłbyś się do tego jakoś odnieść?
@LadniePieknie: chlupie, ktora tabletka wchłonie sie przez 4 min od utraty przytomnosci (niedotleniony mozg pracuje max 5 min bez tlenu) #!$%@? mnie ten idiotyzm pod tym postem, zdychajta i skonczta #!$%@? bo #!$%@? widzieliscie w dupie byliscie
@pogop: za dzieciaka jak sie jezdziło na komarach i innych simsonach (oczywiscie bez kasków, po wioskowych drogach) kumpla brat miał te nieszczeście połknąć osę, która to #!$%@?ła w gardło. Na szczęscie był ktoś ogarnięty i wyrwał rurkę paliwową (od baku do gaźnika) od simsona, trzymał za jeden koniec i kazał przełykać drugi koniec. Finalnie gość przeżył, ale ciekawie nie było