Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ludziki pomóżcie, już byłem w 99% zdecydowany na płytę gazową SOLGAZ optima gaz pod szkłem.
Ale poczytałem trochę na jej temat i niby:
Awaryjna
Ciężko tłuszcz schodzi
Długo palniki się nagrzewaja

Ma ktoś może ja w domu? Widzę że większość komentarzy sprzed 3-4 lat, te z rok wstecz już bardziej pozytywne. I nie wiem czy jest sens się w to pchać chociaż chciałbym ją mieć w domu. Cena ok 2700. #solgazopowiada #solgaz @SOLGAZ #agd #kuchnia #remontujzwykopem
  • 47
  • Odpowiedz
@Spiderr: ja mam od grudnia 2016

Awaryjna

Nie miałem żadnej awarii

Ciężko tłuszcz schodzi

to chyba typowy problem płyt, jak coś spadnie i się przypali to czy elektryka czy zwykłą gazową kuchenkę trzeba ostro szorować

Długo palniki się nagrzewają

Nie, całkiem szybko. Więcej problemu jest ze sterowaniem, bo kipiąca woda potrafi wyłączyć całą kuchenkę.
  • Odpowiedz
@Spiderr: przeciez #!$%@? afera byla na wykopie az sie zwineli stad jak wlasnie sie okazalo ze ziemniaki ci zaczynaja kipic i jedyne co mozesz zrobc to sciagnac z palnika bo jak zmniejszych gaz to zanim plyta wystygnie to wszystko leci i zalewa plyte XD

a no i jeszcze byl ceryfikat onetu cz tam czegoś XD
  • Odpowiedz
@Norskee: ten sam problem co z elektrycznymi
Plus w opozycji do elektrycznych, że szybko podgrzewają gary i temperatura jest stała.

Ot połączenie zalet gazowych i wad elektrycznych
  • Odpowiedz
@Spiderr: nie jestem posiadaczem, miałem sposobność gotowania na takiej raz w życiu w zeszłym roku. Przy czym nie znam producenta tejże.

Jestem zwolennikiem klasycznych kuchenek gazowych a przeciwnikiem płyt elektrycznych.
Płyta gazowa mnie nie zachwyciła. Jeśli masz znajomego z taką płytą, odwiedź go koniecznie i po prostu coś ugotuj.
  • Odpowiedz
@Spiderr: u mnie w domu mamy płytę solgazu na gaz ja jej za dużo nie używam bo mama głównie gotuje, ale powiem ci że odkąd mamy płytę to stary piec gazowy wynieśliśmy do piwnicy i moja mama na tym piecu starym gotuje a płyta na pokaz w kuchni xD jak pytam mamy to mówi że zajebista płyta jest ok ale i tak gotuje w piwnicy część dań. Od siebie dodam:
-
  • Odpowiedz
@Positano1: znaczy płyta (nieważne elektryczna czy gazowa) ma po prostu taką specyfikę działania i trzba trochę zmienić sposób gotowania. No a płyta vs. palnik to szorujesz albo płytę albo garnki :)
  • Odpowiedz