Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Oceńcie czy mam rację w związku z sytuacją w Januszexie.

Przez koronawirusa mieliśmy skrócone godziny pracy przez co pracowaliśmy o 15 minut krócej niż powinniśmy przez jakieś 2-3 miesiące.

Teraz jest sytuacja, że w robocie brakuje pracowników i szefostwo wymyśliło, że mamy odrobić po ponad 20 godzin za te wychodzenie wcześniej i część godzin z tego mamy odrobić w tę sobotę. Czyli mam zasuwać dodatkowy dzień w tygodniu za darmo.

Stwierdziłem, że ja to #!$%@?ę i nie dam się traktować jak niewolnik i jak muszę to odrabiać, to chcę mieć wybór w jaki sposób to zrobić.

Dodatkowo sprawę pogarsza to, że przez wirusa jesteśmy po parę stów w plecy w związku z brakiem premii.

Jestem dziecinny czy mam rację? Mają w ogóle prawo czegoś takiego wymagać? #pracbaza #januszex #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f07a7630494883b11f22d65
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Przekaż darowiznę

[==============..........................] 36% (85zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: nie jesteś dziecinny i masz prawo też wymagać od pracodawcy. To nie jest tak, że on pozwalając Ci pracować u siebie jest Twoim właścicielem. Macie równowartą umowę - on Ci płaci, Ty wykonujesz mu pracę. Jak on Ci każe robić nadgodziny to Ty masz prawo kazać mu za nie zapłacić. Nie daj się :)
@AnonimoweMirkoWyznania: A nie masz czasem w umowie równoważonego czasu pracy? Wtedy takie coś jest możliwe. Co prawda 15 min to tak nie bardzo jest o co bić pianę, ale teoretycznie przy takim systemie pracy przez miesiąc możesz pracować codziennie 6h a w kolejnym 10h. byle na koniec okresu rozliczeniowego wyjsc na zero.
@AnonimoweMirkoWyznania: Pytań jest kilka- czy te 15minut było umowne czy nie? Czy dostaliście aneks do umowy,zawierający opis,że pracujecie 15minut krócej, ale co za tym idzie -mniejsza pensja? Jeżeli tak,to obecne 20godzin do wyrobienia to są zwyczajnie nadgodziny. Inaczej,jeśli te 15minut było gdzieś odnotowane, to niestety musicie odrobić. Za mało danych,żeby coś doradzić. Odezwij się na priv, coś doradzę,ale muszę więcej wiedzieć.