Wpis z mikrobloga

1. Dzwonię na infolinię urzędu stanu cywilnego, żeby nie stać niepotrzebnie w kolejce, po 20min w kolejce odbiera baba - mówię jej co jest 5, potrzebuję do roboty zaświadczenie o zameldowaniu w PL, ona mówi – w kasie 17zl, potem do okienka 11
2. 15min kolejki - w kasie płacę, baba kasując potwierdza dane przy kilkunastu osobach w kolejce – imię nazwisko, adres, PESEL, rozmiar buta, długość fiuta – tylko nagrywać...
3. 20 min kolejki - babie w okienku 11 wypisuje długopisem wniosek o zaświadczenie, baba mi je drukuje, uzupełnia długopisem i mówi, że baba na info źle powiedziała - nie musiałem jednak płacić…
4. Idę do kasy, czekam 10min aż się skończy przerwa śniadaniowa, przychodzi baba i mówi, że przez to, że zapłaciłem kartą to zwroty tylko w urzędzie miasta - jakbym zapłacił gotówka w czasie pandemii nie byłoby problemu i oddałaby na miejscu
5. Urząd miasta – tylko 10min kolejki - gość mówi, że trzeba wypełnić wniosek. Pyta się czy zwrot na kartę czy gotówka - mówię, że chyba szybciej teraz gotówka w kasie niż czekać na przelew, to mnie wyśmiał – do 2tyg zwrot, bo musi papier iść do góry i dostać pieczątkę…

A wszystko to po to żeby dostać papier, który zaświadcza praktycznie to samo, co posiadanie dowodu osobistego EU. Przemielili mi umysł, mogę już zabijać dzieci i palić wioski w północnym Pakistanie…

#bareja #biurokracja #bekazpis i #bekazpo bo ważniejsze elgiebete i pincetplusy
wislowunsz - 1. Dzwonię na infolinię urzędu stanu cywilnego, żeby nie stać niepotrzeb...

źródło: comment_15943749759yJlMdo2NqobE8faeoVSer.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wislowunsz: nie napisałeś jakiego zaświadczenia. Niestety dowiesz się o tym za dwa tygodnie i będziesz musiał wypełnić wniosek na nowo i czekać dwa tygodnie na jego podpisanie( )
  • Odpowiedz
@wislowunsz: a na 100% powiedziałeś przez telefon, że zaświadczenie potrzebne jest do pracy? Bo jak nie to prawidłowo poinformowali o 17 zł, a potem przy okienku jak wypełniałeś to okazało się, że to do pracy więc wchodzi zwolnienie zgodnie z art. 2 ustawy o opłacie skarbowej.
  • Odpowiedz