Wpis z mikrobloga

Wkrótce cisza wyborcza, więc pomyślałem sobie że napiszę kilka słów.
Jakiś czas temu miałem okazję trafić poprzez wykop na discord konfederacji. Działy się tam rzeczy dziwne, o których długo by opowiadać. Kanał ten okazał się być utworzony przez dwóch neuropków (poro6niec i aurena) podszywających się w pod konserwy, po to aby dostarczyć moderacji dowody na manipulowanie wykopami/zakopami przez konfederatów, a następnie zbanowanie ich przed zbliżającymi się wówczas wyborami parlamentarnymi. I faktycznie część aktywniejszych konfederatów została zbanowana, w tym kilku moich późniejszych znajomych, których miałem tam szczęście poznać. Takim o to sposobem wykop oczyścił się z aktywniejszych konfederatów przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

Piszę o tym dlatego, że przynajmniej na wykopie część konfederatów (zakładając, że nie są to fejkowe konta) żywi – moim zdaniem naiwne – przekonanie, że w interesie konfederacji jest głosowanie na trzaskowskiego ponieważ 1) PiS domknie system pełnią władzy 2) PiS chce zniszczyć konfederację 3) PiS jest bardziej socjalistyczny niż trzaskowski.

1) PiS nie ma przewagi w wielkim biznesie, o czym możecie się przekonywać każdego dnia czytając kolejne progresywne inicjatywy międzynarodowych korporacji w duchu woke left. PiS nie ma też przewagi medialnej – ma obsadzoną telewizję publiczną, trochę nierentownych gazet i ewentualnie media ojca dyrektora z Torunia (ale i to warunkowo, wtedy kiedy ten ma dobry humor). PiS nie ma też przewagi w wielkich miastach – które jak trafnie zauważa prof. Zielonka – są miejscem do którego przenosi się życie państw i za tym realna władza. W gruncie rzeczy PiS – pomimo przewagi na poziomie instytucji rządowych – jakkolwiek to paradoksalnie nie zabrzmi – jest siłą słabszą niż opozycja. Gdyby PiS przegrał wybory prezydenckie, a później najprawdopodobniej przyspieszone wybory parlamentarne to nie ma praktycznie żadnych assetów, poza administracją samorządową gmin i małych miasteczek. System stał by się domknięty, ale nie przez PiS a ze strony nazwijmy ją lewicowo-libarlnej. Realne zagrożenie dla wolności nie płynie od PiSu, który robiąc niewielki zmiany i tak będzie nieustannie na cenzurowanym, tylko od opozycji, która mając pełne wsparcie międzynarodowych korporacji, mediów itd. będzie mogła realizować scenariusz banowania prawicy – tak jak ma to miejsce od dłuższego czasu na zachodzie.

2) Istnienie konfederacji zapewne nie jest na rękę PiSu, ale tak jak wyżej napisałem, o ile PiS nie chce konfederacji jako konkurencyjnej partii politycznej o podobnym do niego profilu tj. światopoglądowo konserwatywnym, o tyle druga strona nie chce istnienia takich poglądów w ogóle. Zresztą jak dosyć uczciwie napisała jedna z wyborczyń „niech konfederaci pomogą wybrać trzaskowskiego, a później się ich zdelegalizuje”

3) Każdy może sprawdzić, że na poziomie wskaźników makro-ekonomicznych PiS wypada zdecydowanie lepiej niż jego poprzednicy. Moim zdaniem jeszcze lepiej wypada na poziomie jakości rządzenia. Pierwszy przykład z brzegu ograniczenie luki vatowskiej. Nie będę o tym szerzej pisał, bo robiłem to wielokrotnie. Nie będę też ukrywał, że mam do polityki gospodarczej PiSu stosunek dużo bardziej pozytywny niż większość konfederatów, których znam. Niemniej niech da wam do myślenia fakt, że wszystkie ważniejsze lewicowe i radykalnie lewicowe – Komunistyczna Partia Polski, krytyka polityczna itd., popierają trzaskowskiego. Tak samo organizacje feministyczne np. Kongres Kobiet. Sam Trzaskowski podczas swoich krótkich rządów dał się poznać jako osoba, która finansowała ‘antifiarskie’ inicjatywy, o czym szerzej pisał najwyższy czas. Na koniec wrzucę kilka podstawowych linków do wskaźników makroekonomicznych, bez narzucania komukolwiek ich interpretacji.

Dane deficyty budżetowe: tradingeconomics.com/poland/government-budget
Dane wzrost gospodarczy: https://tradingeconomics.com/poland/gdp-growth-annual
Dane dług publiczny: https://tradingeconomics.com/poland/government-debt-to-gdp
Obciążenia podatkowe wg CASE: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzień_Wolności_Podatkowej

#konfederacja #korwin #braun #4konserwy #wybory #polityka
Pobierz przegrywprzegryw - Wkrótce cisza wyborcza, więc pomyślałem sobie że napiszę kilka słó...
źródło: comment_1594417983zBhvftcmsrxoXLjZVdgRw4.jpg
  • 5