Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, na instrukcji te zawiasy do drzwi szafy są rozdzielone. Tak też zawsze to było, jedna część w szafę, jedna część w drzwi i jedną srubką wystarczyło połączyć. A jak to pneumatyczne cholerstwo rozdzielić?

Nie mogę znaleźć sposobu. Rozkręcałem, ale nie mogę wyciągnąć. Mam ich 10 złączonych - wg instrukcji powinno być 2x 10. Zdjęcie od spodu w kom.

#meble #remontujzwykopem #remont #stolarstwo
Pobierz red7000 - Słuchajcie, na instrukcji te zawiasy do drzwi szafy są rozdzielone. Tak też...
źródło: comment_1594460071cf59OszbKy824nIqLXtI0a.jpg
  • 19
@jagged przez 20 lat nie widziałem złączonych zawiasów do montażu - je się powinno łączyć jedną śrubę po nałożeniu ich na siebie

Na instrukcji jest:
10x zawias do ściany szafy
10x zawias do drzwi
@red7000: pierwsza sprawa że to jakieś badziewie chińskie .
Odkrec te srubke która dochodzi to tego ząbkowanego. Poluzuje się i zejdzie.
Zawias i prowadnik to są zawsze dwie części tak jak zauważyłeś.
@red7000: spróbuj nacisnąć ten element z tyłu zawiasa, powinien sprężynować i to z dosyć dużym oporem. Wtedy zawias zeskoczy z prowadnika z tyłu a z przodu ma taki ząbek o ile to konstrukcja tego typu. Te śruby zaznaczone na czerwono służą tylko do regulacji w takim typie.
@red7000: po co chcesz rozdzielać? Przykręć w całości ziom. I nie ruszaj śrubek regulacyjnych, bo później będzie więcej roboty z ustawianiem frontów.
@red7000 @pigoku dobrze podpowiada. Przepraszam za jakość, ale z kartofelka edycja była prowadzona na obrazku załączonym. Czerwone strzałki pokazują dwa ząbki/pazurki w czymś co się nazywa prowadnik (najczęściej mocowany jest do korpusu mebla/modułu). Zawias ma niewidoczny na zdjęciu element, który należy wpasować w pazurki prowadnika. Nalezy go w nim zatrzasnąć. Zielona strzałka pokazuje mały element, których służy do odblokowania zawiasu jak już jest zatrzaśnięty w prowadniku. Nie próbuj tego elementu paznokciem obsługiwać....
Pobierz greg_luke - @red7000 @pigoku dobrze podpowiada. Przepraszam za jakość, ale z kartofel...
źródło: comment_1594468852GoxgCr6FZOekTE8o981N2g.jpg