Wpis z mikrobloga

@Atinay: Jakiś czas temu dowiedziałem się, że szwajcarzy jeżdżą zarobkowo do Lichtensteinu, tak że nie zdziwiło by mnie to ani trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lebensabschnittpartner: @panArchitekt: @Shagal: @AZ-5: @Berezowski: dzięki za uświadomienie mnie ;) od pewnego czasu zastanawiam się nad zarobkowym wyjazdem gdzieś na zachód. Co zabawne, moja praca w Polsce polega na legalizacji zatrudnienia cudzoziemców, głównie z Ukrainy. I miałam rozkminę, czy właśnie mieszkańcy tych bogatszych krajów też decydują się na tego typu emigrację
Niemcy jeżdżą na drogie wycieczki na cały świat, ale nie pracy.


@RustyJames: Masz jakiś skrzywiony obraz Niemiec. Niemcy jeżdżą do pracy do wielu krajów, głównie do Szwajcarii ze wzgledu na język. W dodatku niemieccy emeryci nie są tak zamożni jak 20-30 lat temu, jeśli nie mają swojego domu, mieszkania i nie mieli super płatnej pracy z emeryturą zakładową to wegetują.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@djtartini1: w Niemczech większość ludzi nie ma mieszkania, bo się tam je wynajmuje a nie kupuje. Na pewno jezdzą sobie do Szwajcarii ale to w porównaniu gdzie my jeździmy do pracy to jest nic. Znam trochę starszych ludzi i żyje się im lepiej niż w Polsce 100 razy i sobie jeżdżą na Teneryfę, albo do Polski nad morze, nawet ci mniej zamożni, niczego im nie brakuje.
ie kupuje. Na pewno jezdzą sobie do Szwajcarii ale to w porównaniu gdzie my jeździmy do pracy to jest nic. Znam trochę starszych ludzi i żyje się im lepiej niż w Polsce 100 razy i sobie jeżdżą na Teneryfę, albo do Polski nad morze, nawet ci mniej zamożni, niczego im nie brakuje.


@RustyJames: Z pewnością tacy są i jeszcze za marki taki był każdy niemiecki emeryt, dziś trzeba było wprowadzić emeyturę