Wpis z mikrobloga

W sierpniu zaczynam pracę zdalną jako programista i muszę także wyjechać na wieś na dwa tygodnie. Według mapy zasięgu mam tam dobry zasięg Play i T-mobile. W pracy codziennie będę miał ~ godzinną wideorozmowę z zespołem.
Mam do Was pytanie - czy LTE pozwala na komfortowe prowadzenie takiej wideorozmowy? Jak Wasze doświadczenia?

#internet #mobilny #lte #programowanie #it
  • 15
@Spake: pozwala, tylko sygnał musisz miec całkiem mocny, aby nie było strat pakietów, ping stabilny
moze sie przydać wtedy jakiś ruter z agregacją pasm i antena zewnętrzna
@mikuss polecasz jakiś routerek(a może modem wpinany pod USB żeby wifi dodatkowo nie limitowało połączenia?) z tą agregacja pasm? Antena taka za 40zl z allegro starczy myślisz?
@Spake: najtańszy ruter z agregacja 2 pasm to 400 zł , sensowna antena kolo 200, takie za 40 zł to szkoda kasy
daleko masz do nadajnika ? jest bezpośrednia widoczność ?
@mikuss: wg. map google policzyłem, że w linii prostej 1.6km, bezpośrednia widoczność nadajnika raczej jest, bo to są góry i nadajnik jest dość wysoko, a dom raczej niżej.
Droga zabawka widzę ten router ( ͡° ʖ̯ ͡°) myślałem, że na modemie wpinanym w USB podpiętym do zewnętrznej anteny (choćby tej za 40zł wystawionej w kierunku nadajnika) będzie ok. Myślisz, że nie ma szans?
@Spake: no taka odległość raczej nie jest problematyczna, jesli nadajnik wysoko to moze wystarczyć taki modem, dobrze by bylo sobie przetestować na początek działanie na samym modemie, ewentualnie później kupić antenę,
jeszcze jedna ważna sprawa, obciążenie tego nadajnika, jesli nie ma dociągniętego światłowodu, tylko zasilany jest jakąś radiolinia to wieczorami moze byc problem, dobrze by bylo wszystko wcześniej przetestować
@mikuss: ok, dzięki mirku! Nie wiem, czy jesteś aż na tyle techniczny, ale uważasz, że play na nadajniku dzierżawionym od t-mobile (bo dwa są w tym samym miejscu, więc zgaduję, że to roaming krajowy play?) będzie miał tą samą prędkość co t-mobile z tego nadajnika?
@Spake: jesli to roaming play to lepiej idź w t-mobile, niby znieśli te limity prędkości w roamingu, ale ja bym temu jednak do końca nie ufał , tak naprawde wszytsko sie okaże, w razie czego możesz na szybko zamówić sobie z allegro jakąś antenę, najlepiej taką https://allegro.pl/oferta/antena-atk-log-alp-lte-mimo-gsm-2x5-m-800-3000mhz-8273418863?reco_id=4c790c2f-c523-11ea-a56f-ecf4bbc5c918&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&
@mikuss: ok, dzięki. Spróbuję najpierw na playu bo mają promocję na nowe startery - 100gb za darmo na miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jakiś modem/routerek LTE do maks 200zł polecasz? Czy to jeden pies?
@Spake: Ziomek, do tego ci nawet telefon starczy. Ja sobie puszczam usb tethering i normalnie mam 15-30 Mbps downloadu i 15-40 Mbps uploadu. Nadajnik w odległości 3 kilometry. Jak chcesz modem, to wbudowana antena też bez problemu da ci mocny sygnał na takiej odległości.