Wpis z mikrobloga

Mirosławy, mój kuzyn po spowodowaniu poważnego wypadku samochodowego trafi do ZK na kilka miesięcy :( Kuzyn to typowy wykopowy nerd, chce odbyć karę, zapomnieć i wrócić do normalnego życia.

Jak wygląda pobyt tam, da się to znieść? Podobno wbrew pozorom większość osób to zwykli ludzie jakich widać na ulicy? Jak mogę mu pomóc jako rodzina, mogę bodajże raz w miesiącu go odwiedzać i co jakiś czas wysyłać kasę, albo paczki? Ciężko załatwić sobie w zakładzie telewizor a może nawet starego xboxa?
Czy ktoś z was zna kogoś pracującego w służbie więziennej albo kto wręcz sam odbył karę?

#wiezienie #kryminalne
  • 180
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: wyżej masz napisane mniej więcej co się stało.

@Prokurator1990 wiesz co, nie znam się bardzo na prawie karnym. Są wyroki i wyroki. Natomiast nie znam wszystkich okoliczności, co tam się #!$%@?ło. Wiem że jechał za szybko, jebnął kobietę z małym dzieckiem na pasach i to on zawinił. Nie chciał mi powiedzieć wszystkiego tylko jakieś ogólniki, a ja sam na rozprawie nie byłem i nie znam akt, więc nie będę drążył.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kinlej: nie wiem, a po co piją czaj? Żeby mieć banie. To pewnie kawę żeby się nakręcić. W pierdlu się nudzi ludziom to wymyślają nieźle rzeczy jak mi opowiadał znajomy.
  • Odpowiedz
@myszczur: Dzięki. Właśnie to może być rozwiązanie? Szczerze mówiąc, mam nadzieje ze nigdy nie bede mial takiego dylematu, ale jakbym sam miał siedzieć, to tez wolałbym własnie z jakimis dziadkami,pijaczkami a nie jakimis młodymi gniewnymi patusami. Oni nikomu raczej krzywdy nie robią.

Swoją drogą, powiedzcie mi, o co chodzi z tymi fajkami kawą herbatą itp. Bo widzę tyle wspominania o tym. Powiedzmy że wiezien sie przygotuje i bierze sobie szlugi do
  • Odpowiedz
Nie ma tak źle jak się wydaje. Niech chłopak korzysta ze wszystkich możliwości- spacerniak, siłownia, msza, nawet wyjście do fryzjera, dzień leci szybciej. Zazwyczaj spokojnych dają ze spokojnymi, chyba ze akurat moją kogoś do „pilnowania” to go mogą na cele dołączyć. Fajki to ważny towar, ale tez niech ma hajs, bo swoich rzeczy nie wniesie takich jak: herbata, z tego co wiem to cukierni sól tez mogą być problematyczne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Kasę która będzie miał przy sobie, połowa idzie na żelazna.


@bslawek: Co to znaczy, Sławek?

@k__d: a idea jest taka, żeby skazany po wyjęciu nie był zupełnym golasem finansowym i na start znów zaczął kraść. Tak samo jak więźniowie pracują (co jest przywilejem) to nie pamiętam już proporcji ale chyba większość idzie właśnie do wydania przy wyjściu więźnia.
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej: jeśli chodzi o obawy o jakieś pobicia, dręczenie itp to spokojnie, raczej obejdzie się bez takich nieprzyjemności. Będzie po prostu miał dużo czasu wolnego. Ludzie w celach są dobierani tak, żeby raczej obyło się bez konfliktów, jak będzie miał farta to trafi na inteligentnych gości, z którymi będzie miał o czym rozmawiać. Konsole/tv da się załatwić, ale szczegółów nie znam. Paczek spożywczych już chyba nie można wysyłać.

Niech nie zgrywa
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej: za wypadek to bedzie siedzial z alimenciarzami, tymi co nie splacali kredytow, jakimis innymi drobnymi „przestepcami”. Zadnych killerow, gwalcicieli i zoofilow xD
A jak typ ma umysl przegrywa to czy to wiezienie, szkola, czy praca w fabryce to wszedzie beda mu „dokuczali” i cisneli z niego beke xD moze to mu dobrze zrobi i sie typ troche ogarnie i nabierze takiej poradnosci zyciowej
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej jak będzie wjeżdżał niech weźmie jakąś igłe a najlepiej kilka, i długopisy żelowe jakieś kolorowe, że niby do pisania listów czy coś. Poczestuje nimi chłopaków to zamiast go męczyć i dojeżdżać zajmą się rysowaniem wzorów i tatuowaniem. Tylko żeby mu nie strzelili gita w koronie albo kropki za uchem jak będzie spał ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Annaroth więzienie bardzo przypomina gimnazjum, ale co jak co, ale w pudle własność prywatna to świętość. Jeśli złapie się złodzieja to nie ma życia w pace. Nikt nie zaryzykuje, nawet dla całej torby szlugów.
  • Odpowiedz