Wpis z mikrobloga

T9G #gothicfabularnie

* * * * *

KARTA POSTACI

* * * * *

Obóz Bractwa

- … i dzięki temu powinni być nowi chętni do wyprawy. Musicie zrozumieć ,o Jaśnie Oświecony, że większość naszych braci wciąż ma pewne wahania przed ryzykiem. Musimy ich wspierać przed tak ważnymi zadaniami - rzekł Baal Ker’edar.

- Rozumiem, lecz nie możemy sobie pozwolić na dalsze opóźnienia - odpowiedział Y’berion - W swych wizjach widziałem że złe duchy wzbierają na sile i szykują się to pierwszego ataku. Jeśli świątynia wpadnie w ich ręcę obawiam się że nie będziemy zdolni ich powstrzymać.

- A czy widzieliście z czym dokładnie mamy doczynienia - zapytał Baal Ziółko - Może będziemy mogli się z nimi zwyczajnie pokojowo dogadać, zapalić nieco ziela. A nuż ich cel jest taki sam jak nasz.

- Na pewno nie. Zło jakie widziałem w ich oczach, to jak dzierżyli broń oraz ich okrzyki … Nic z tego nie wskazywało że mają pokojowe zamiary. Idźcie i przekonajcie naszych braci aby wyruszyli jak najprędzej.

Stary Obóz

- Ile razy mam wam powtarzać: żadna miernota z Nowego Obozu nie ma prawa chodzić po mojej kopalni. - powiedział Gomez w trakcie kolejnej narady ze swymi Magnatami - Zorg, liczę że spiszesz się lepiej niż Blizna i pozbędziesz się tego robactwa.

- Sie wie panie Adams, Zorg już nawet plan ma.

- Nie obchodzą mnie szczegóły. Liczy się tylko dostęp do kopalni. Dalej musimy zająć się transportem. Brzetysław, zajmiesz się jego zorganizowaniem i …

Gomez urwał i spojrzał w kierunku okna. Trwało to ledwie ułamek sekundy lecz był przekonany że widział za szybą twarz.

- NA CO #!$%@? CZEKACIE?! ZŁAPAĆ MI GO, KTOKOLWIEK TO BYŁ - wykrzyczał rozkaz do siedzących w kącie strażników. - Zapomnijcie o tym co mówiliśmy, na wszelki wypadek gdyby te łamagi go jednak nie dorwały.

Nowy Obóz

Lee przechadzał się powoli po kwaterze zastanawiając się nad propozycją złożoną przed chwilą przez jednego z nowych najemników.

- Chyba oszalałeś? Magowie by ci jaja ukręcili szybciej ode mnie gdybyś podebrał rudę z kopca. To jest nasza droga ucieczki stąd, i nie ma mowy o spowalnianiu jego budowy.

- Ale zrozum, to by była inwestycja - przekonywał go dalej Aren - Trochę uszczkniemy teraz, ale odkujemy się na najbliższym ataku.

- Na czym się chcesz odkuwać? Gomez stracił kopalnię wraz z zawartością magazynu który tam był. Nie ma już czego mu ukraść. Jedyne co to możemy zwiększyć wydobycie i bronić naszych interesów.

- A co z pozostałymi kopalniami? Albo zamkiem?

- Brakuje nam informacji na ten temat - odpowiedział Lee przeglądając rozrzucone po stole raporty. - Gdybyśmy mieli kogoś wewnątrz to może miałoby to jakiś sens. Jedną z niewielu przydatnych rzeczy jakie wyniosłem z królewskiej armii była zasada żeby nie atakować na oślep.

- Ale przecież oni #!$%@? walczą - skomentował półszeptem Narsi Slantobrody, Syn Legzdiego

- Co tam mówiłeś?

* * * * *

Czas na podjęcie akcji w tej turze jest do środy (15 VII), do godziny 22:00.
Pobierz
źródło: comment_1594668030TZfHetaPzlE1oLOqGrGv62.jpg
  • 8
EKSPLORACJA

Wybierasz się w mniej znane zakątki Górniczej Doliny, i nie wiadomo co może cię tam spotkać. (+PD, dodatkowe nagrody zależne od wyniku)

Wymagana dodatkowa deklaracja przez FORMULARZ.