Wpis z mikrobloga

Czołem zastanawiam się nad kupnem małych pieczareczek albo jakichś lepszych jakościowo grzybów I marynowanie ich z papryczkami ( głównie czarne hungariany, żeby za ostre to nie bylo) ale niestety nie mam żadnego sprawdzonego przepisu a to będzie mój pierwszy raz więc prosiłbym mireczki o podeslanie waszych przepisów. I drugie pytanko co myślicie o kieszeniu papryczek z innymi warzywami - głównie chodzi mi tu o ogórki ale też pomidory? #chilihead #ostrezarcie #chilizgobim
  • 6
@Lokif: Rok temu robiłem taki zestaw ale z wykorzystaniem zebranej w lesie opieńki miodowej. Przepis to w zasadzie prawie to samo co do marynowanych grzybów. Testowałem na trzech rodzajach papryk, jalapeno, bird's eye oraz cayenne. Z tych trzech jedynie bird's eye dało wyczuwalną ostrość. Pozostałe jakby przez zalewę straciły ostrość albo ja mam już przepalone kubki smakowe ( ͡° ʖ̯ ͡°)

składniki:
- kilogram grzybów
- cebula
@Sweet-Jesus u mnie w regionie są maślaki najczęściej :/ myślisz że się nadadzą bo w sumie nie mam pojęcia czy każdy rodzaj grzybów może być czy tylko jakieś wybrane?