Wpis z mikrobloga

Nie zgadzam się z przyjętą tu narracją jakby Hołownia postąpił odpowiednio. Zaczynasz wybory od płakania przez łamanie konstytucji, punktujesz serie afer obecnych rządów, a na koniec kampanii nie potrafisz stanąć po stronie zgodnej z twoją narracją. Jedyne co zrobił dla Rafała to wspólny live bez jasno zadeklarowanego poparcia. To jego sprawa co zasugerował swoim wyborcom, jednak dzisiejsze stwierdzenia o ministrantach PO i o tym że zrobił za dużo dla Rafała brzmi jak żart. Nie interesuje mnie ile procent jego elektoratu głosowało za Trzaskowskim, bo zrobiliby to bez jego sugestii. Zwracam uwagę na to jak duża część jego elektoratu nie zagłosowała. Były piękne hasła o Polsce, o tym jaka jest ważna, a ostatecznie wyszło jakby interesy własne były jednak ważniejsze. Szkoda.

Kampania PO była bardzo dobra, wygrali w 10 województwach gdzie każde kolejne wybory dawały PiSowi kolejne regiony. Dlatego równie mocno bawi mnie mit o upadającej PO, skoro zmiana kandydata na odpowiedniego w półtora miesiąca poskutkowała wzrostem poparcia z 10 do 30% i niemal wygranej z wielką machiną PiSu. Czytałem tutaj że zabrakło programu dla mieszkańców wsi i z tym się zgodzę. Jednak lata tylu zaniedbań na wsi nie są możliwe do odrobienia podczas jednej kampanii, a miasta zmobilizowano maksymalnie. Tu możnaby zacytować Hannę Lis przypominającą scenariusz węgierski w kontekście partii Hołowni. Fajnie że chce budować swój własny ruch, ale ostatecznie i tak jego sufit to koalicjant, oby PO. Czy nam się to podoba, czy nie lud głosuje w parlamentarnych na nazwiska, jakim zagrożeniem będzie partia Hołowni i wielu anonimów? Szczególnie w sytuacji gdy PO wciąż jest niekwestionowaną jedynką na opozycji. Podobał mi się jego program wyborczy, bardzo go szanuję za poglądy. Jednak uważam że jego doradcy nie pchają tego w dobrą stronę dla szarego wykopka.

Zastanawiam czy się czy rzeczą, którą opozycja powinna była zrobić lepiej nie był wybór kandydata. Uważałem od początku, że lepiej Rafał niż Sikorski. Może jednak Radek w Końskich pojechałby po bandzie i zyskał jakiś procent mimo znacznie większego materiału dla TVPiS? Hołownia uważam że nie zmotywowałby tylu osób, co Trzaskowski przez brak struktur partyjnych. Sondaże były różne, ale nie wierzę aby był w stanie wygrać. Do tego bez Trzaskowskiego mogłoby to skończyć się na pierwszej turze.

#wybory #neuropa #holownia #trzaskowski #polityka
  • 4
. Jedyne co zrobił dla Rafała to wspólny live bez jasno zadeklarowanego poparcia. T


@staniolo: Przecież on przez te dwa tygodnie chyba codziennie powtarzał, że będzie głosował na Trzaskowskiego. Jednocześnie nie traktował swoich wyborców przedmiotowo i nie obrażał ich nakazując głosowanie tak jak on. Jednak wielokrotnie, jak krowie na rowie tłumaczył dlaczego będzie głosował przeciw Dudzie. To co miał jeszcze zrobić? Przemalować swojego kampera na niebiesko i jeździć w trasie razem