Wpis z mikrobloga

Cześć. Szukam tutaj ekspertów od Bałkanów. W sierpniu (1-14.08) planujemy trip na Bałkany + Ateny na jeden dzień. Chcemy zacząć od Triestu (pół dnia), potem jakieś 2-3 dni na Chorwację, następnie 2-3 dni Albania, dzień na wyspie przed Atenami + dzień w Atenach (Grecja 2 dni), dzień w Sofii w Bułgarii i 2-3 dni Serbia. Mniej więcej tak. Chcemy jak najwięcej spędzić pod namiotami oraz zobaczyć jak najwięcej przyrody i trochę zabytków (Triest, Rijeka, Dubrownik, Ateny). Mam kilka pytań i jesteśmy otwarci na wszelkie porady.

1. Chorwacja jest dosyć droga, chcemy zobaczyć na pewno Dubrownik i Rijeka, więc 2 dni z drogą max chcemy poświęcić, ewentualnie jak coś fajnego jeszcze będzie to 3 dni. Czy macie jakieś ciekawe miejscówki na spanie? Wiemy, że są wysokie kary za spanie na dziko, ale może jakaś urokliwa miejscówka przy morzu? Albo jakieś fajne pole kempingowe dla 1-2 namiotów w okolicy brzegu? Ewentualnie co jeszcze oprócz Rijeki i Dubrownika polecacie zobaczyć, może zdecydujemy się zostać dzień dłużej.
2. Albania - tutaj podobno jest bardzo ładnie i tanio i można spać na dziko. Polecacie jakieś konkretne miejsca do odwiedzenia, jakieś plaże, jeziora, góry? Ciekawe miejscówki. Chcemy trochę poczilować w ciekawej miejscówce z naszym obozowiskiem. Tak jak pisałem 2-3 dni, zależy od atrakcji.
3. Grecja - 2 dni, gdzieś w okolicy Patras chcemy sobie zrobić obozowisko z ładnym widokiem, na trasie do Aten. Znacie jakieś fajne miejscówki pod namiot? Drugi dzień w Atenach chcemy spędzić.
4. Bułgaria - po drodze zajrzeć do Sofii na pół dnia, lub dzień i dalej do Serbii.
5. Serbia - powiedzmy, że 3 dni, jeden dzień Belgrad. Co jeszcze polecacie w kraju? Też najlepiej pod namiot, ale nie koniecznie, bo raczej airbnb będzie tanie.

6. Jak wyglądają stacje benzynowe w tych okolicach? Jest szansa na jakiś płatny prysznic, czy raczej tego nie ma? Jest jakaś stronka, gdzie można sprawdzić dostępność przyszniców na stacji?
7. Drogie są opłaty za drogi na tej trasie? Coś trzeba wcześniej przygotować?

Tak jak mówiłem, doradzcie, podeślijcie propozycje na miejscówki do spania pod namiotem w tych krajach, jak i coś do zwiedzania. Z góry dzięki!

#podrozujzwykopem #serbia #chorwacja #grecja #albania #balkany #podroze #namiot #kemping
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yaszuRa: przy okazji z Chorwacji warto zawadzić Mostar w Bośni i zakon derwiszów w Blagaj

Serbia - mnie Belgrad nie zachwycił, ale warto zawadzić o jakiś free walking tour, I jak wam termin będzie pasować to koniecznie (nawet na 3dni) jedziecie na festiwal guča - nic bardziej bałkańskiego niż guča nie da się przeżyć. Akurat będzie jak terminy co podałeś.
chcemy zobaczyć na pewno Dubrownik i Rijeka


@yaszuRa: Skąd Twoje zainteresowanie Rijeka? Przejeżdżałem przez to miasto już dwa razy po drodze, może warto się zatrzymać na dłużej i o czymś nie wiem?
Czarnogóra przecież nie jest zamknięta, można normalnie wjechać. Bardziej martwiłbym się Serbią i protestami. Też niedługo się wybieram na bałkany autem i nadal nie mogę zdecydować w jaki sposób tam jechać i o co zahaczać..
@yaszuRa: Jakiś konkretny powód, dla którego Sofia jest w rozpisce? Protesty trwają od blisko dwóch tygodni i przybierają na sile, jeśli to się nie zmieni, zwiedzanie centrum lepiej odpuścić. Poza tym nie jest to miejsce ani konwencjonalnie piękne (choć jest gdzie miło spędzić czas), ani reprezentatywne dla reszty kraju, więc nie każdemu przypadnie do gustu. Jeśli chcesz po prostu na szybko pozwiedzać jakieś większe bułgarskie miasto, to spacer wokół głównych atrakcji