Wpis z mikrobloga

Dużo się tu pisze o wyborcach Trzaska. Tak się składa, że obecnie przebywam w okolicy, gdzie Trzask ma 70%. W mojej komisji było 71% na Trzaska, choć wyprzedził nas Wilanów i Ursynów dalej jest moc. To takie miejsce gdzie ludzie na wszystkich balkonach jakie posiadają wywieszają plakaty z Trzaskowskim, gdyby ktoś wywiesił Dudę, to chyba by go zlinczowali. Trudno powiedzieć bo nie ma. Okolicznie pojawiały się przy pierwszej turze plakaty z Bosakiem.

Skąd to wzięli? Z TVN, głownie również z Gaz Wyb, Tok Fm itp,

Powiem jak to wygląda z perspektywy osoby która tu przebywa dość długo żeby poznać okoliczną ludność. Ostatnie 5 lat, a w szczególności ostatnie dwa skutecznie wyleczyły mnie z jakiejkolwiek klasośredniomani. Mam wrażenie, że niektórzy starający się bronić betonowego elektoratu PO nie mieli z nim styczności dłużej niż kilka godzin.
Zaczynamy.Ci ludzie generalnie czerpią wiedzę z TVN i zbliżonych mediów i od innych podobnych ludzi. Większośc tych, których spotykam to ludzie z wyższym wykszatłacenim. Mają tak około 30, 40 lat. TVN zrobiło im sieczkę z mózgu.

Nie ma lekko. Usłyszysz o przemijających 500 plus i niepracujących, o rozmnażającej się patologii. Nawet prośba żeby wpisali calc pod okienkiem windowsa i podzieli 500 zł na 30 i zobaczyli jaka to jest stawka żywieniowa dziennie (a jeszcze proszek, pasta do zębów) nie działa, bo to jest wiara, której racjonalnymi argumentami nie da się obalić. Dalej swoje, że można wziąć 500 złotych na dziecko i odłożyć na srogie picie. Idą głosować nakręceni jakimiś fobiami, bo będziemy drugą Białorusią, co jest o tyle dziwne jako lęk, jako że łączy się z wiarą, że już jesteśmy nazistowską dyktaturą. Niewiele wiem o Białorusi i nie typuje jej na jakiś super kraj, ale helloł Białoruś chyba w porównaniu do nazistowskiej dyktatury to chyba ogromny progres, a nie regres. Ale nie podyskutujesz z takimi, bo żyją tylko tym co im TVN i zbliżone do głowy nakładały. I naprawdę w to wierzą.

Co więcej nie przyjdzie im do głowy, że to propaganda, tylko uważają, że te media relacjonują w sposób obiektywny. Łączy się to z bardzo naiwnym postrzeganiem polityki jako konfliktu mądrych i dobrych ze złymi i głupimi oraz nieudolnymi. Dlaczego jedni są mądrzy i dobrzy,a drudzy źli i nieudolni nie potrafią uzasadnić, w ogóle dziwi ich takie pytanie, że mają to uzasadniać, skoro TVN i zbliżone media tak powiedziały to ich zdaniem kwestia rozstrzygnięta.

Czasem nie wiedzieć po co wchodzę w jakąś dyskusję, bo nawet gdy betonowy elektorat stara się być uprzejmy i sam rozważa na przykład na zadany temat, który im się kojarzy z lewactwem. Na przykład związków zawodowych. Czy jakby może założył związek to może mu się przydać. Na to ja biedny miś, że może i związek jako taki super, ale może tu i wszystko jedno, bo jak się jest poszukiwanym specjalistą z IT to się też samemu wynegocjowane, związek jest kluczowy dla tych, co wykonują prace powtarzalne i łatwo wymienialne. No ale myślę sobie ok w sumie racja jakby był związek, który by bronił sprzątaczek przed outsourcingiem, to i tu by się przydał. A poza tym ostatnio zmieniła się firma sprzatająca i jest dużo gorzej. Betonowi wyborcy Trzaska patrzą na mnie zdziwieni, że co ja #!$%@?ę, że jest gorzej, gdy akurat z nową firmą wyraźnie jest lepiej, bo mydło jest wymienione regularnie, są ręczniki papierowe i w dużych ilościach, a pani czyści ekspres na piętrze, co drugi dzień. Progres wyraźny. Także jak widać są to ludzie mówiący innym językiem i wytłumaczenie im czegokolwiek jest niezbyt możliwe i sensowne. Bo i tak nic nie zrozumieją, lub gorzej strach pomyśleć jak i co zrozumieją.

Dla mnie ci ludzie to wyznawcy. Sekta. Naprawdę wszystko przyjmują bezwzględnie. "Rozdawnictwo", które zniszczy gospodarkę, "wstyd za granicą", jakby zagranicą żyli jacyś lepsi ludzie, którymi trzeba się bardziej przejmować, "Niemcy dobrze, Polska zle". I jest to wiara iście sekciarska i nic jej w posadach nie ruszy. Jak jesteś takim lewakiem między Polską i Niemcami, zapomnij, że sobie w dwie strony ponarzekasz. Nawet jeśli rząd polski i niemiecki zupełnym przypadkiem przyjmuje dokładnie takie samo rozwiązanie w jakiejś tam konkretnej kwestii- na przykład w sprawie koronowirusowego lockdownu- tylko wrpowadzenie go zajmuje mu kilka tygodni dłużej, niż polskiemu ze względu na system federacyjny, to dalej nic nie zmienia. Polski rząd źle i nieudolnie, niemiecki dobrze i udolnie. Dotyczy to absolutnie każdej kwestii i nie ma żadnych wyjątków, bo nie ma nic wspólnego z żadną analizą, a z wiarą, z której dogmatami się nie dyskutuje. They are elves and thus fair folk.

Można się śmiać, ale to jest chore. To trzeba zobaczyć, to trzeba przeżyć.

#neuropa #polityka #polska #trzaskowski2020
  • 7