Wpis z mikrobloga

Serwus Mirki, powoli się zabieram za kupowanie #motocykle i zastanawiam się, na ile da się coś utargować w salonie. Interesuje mnie przede wszystkim Honda CB650R, ale zerkam również w stronę podobnych modeli (Suzuki SV650, Kawasaki Z650, Yamaha MT-07). Ma ktoś doświadczenie z negocjowaniem ceny/pakietów/dodatków w salonie? Jest to w ogóle wykonalne dla tych modeli? Chętnie przyjmę wszelkie porady, pozdro :)
  • 9
@HarrisonFiat: Generalnie te cb/cbr dość dobrze się sprzedają, ale jakiś rabat można dostać. Kupowałem w tym roku cbr650 i w salonie dali mi 1700 rabatu. Akcesoriów zbytnio to nie mieli do tego modelu
@HarrisonFiat: -1500 zł na moto wartości 36 500. Negocjacje, zwłaszcza co do japońskich motocykli będą trudne, warto spojrzeć sobie jak wyglądała para złoty - jen w tym roku. Nie polecam też brać żadnych firmowych gadżetów, ich ceny katalogowe są kosmiczne, więc brać golasa, rabat w gotówce i szukać akcesoryjnych odpowiedników. U mnie wyglądało to np. tak, że stopka centralna 1000 zł u dilera, 530 na allegro, gmole 800 u dilera, 600
@HarrisonFiat: Napisz maile z prośbą o wycenę do wszystkich salonów w Polsce. Ja tak zrobiłem przy kupowaniu MT07 i najtaniej dostałem w Uhma Bike, na drugim miejscu był salon w Gdańsku. Różnica między najtańszym a najdroższym wynosiła jakieś 1000 zł. A jeden z salonów odpisał, że wszędzie jest taka sama ;)