Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki!
Jestem tu nowy i potrzebuję pomocy i rad życiowych.
Otóż skończyłem LO i totalnie nie wiem co dalej ()
Na pewno wiem że chcę iść na studia, lubię się uczyć i uważam że są rozwijające, ale no właśnie na jakie? Co robić żeby mieć w miarę pewną przyszłość i nie bać się o pracę? Bo mam wrażenie że i tak większość kierunków nic nie daje.. A nawet jeśli (np. medycyna - to sama duża część lekarzy odradza ten zawód). Więc co robić poza studiami? Mam dużo chęci i zapału ale nie wiem w co je zainwestować. Jakie zawody, branże, umiejętności są sensowne? Nie muszę zarabiać #15kmiesiecznie bardziej cenię sobie stabilność i możliwość połączenia pracy z życiem prywatnym. Co byście polecili sobie w tym wieku? Nie chcę sobie #!$%@?ć życia i chciałbym czas studencki przeżyć sensownie.Przyjmę wszystkie rady jakie Wan tylko przyjdą do głowy i będę mega wdzięczny. ()
#studia #studbaza #zycie #rady #zawod #medycyna #kierunkistudiow #corobic
  • 54
@Gaworz: Na pewno jest to dobry moment żeby ogarnąć programowanie :) Ze studiami czy bez na pewno znajdziesz fajną pracę, jeśli tylko się przyłożysz do nauki wybranego języka i zainteresujesz się całą otoczką z nim związaną (biblioteki, narzędzia, społeczność i projekty open-source)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Gaworz: Pielęgniarstwo. Dużo wolnych miejsc pracy, dowolność form zatrudnienia. Szeroki wybór tego co chcesz robić od jazdy w karetce, podawanie narzędzi w trakcie operacji,stacje dializ, psychiatria, badania naukowe, edukacja np. diabetyków, pediatria, przychodnia, domy opieki, opieka w domu u pacjenta, medycyna estetyczna, oddziały zabiegowe itd. itp. Studia są trudne,1 rok to dużo przedmiotów humanistycznych które trzeba zaliczyć + pracownie od rana do wieczora, potem od 2 roku praktyki od rana do
@KarolKnuropatwa: Wow! To ciekawe, dużo osób odradza ten zawód choć na pewno on bardzo ważny! Przy ilości minusów które wymieniłeś to podziwiam! A jak z zarobkami? Podobno pielęgniarki/pielęgniarze szybko się wypalają :/