Wpis z mikrobloga

@obywatel_gov: Info o faktycznej sytuacji na miejscu wpada na grupie FB Bulgaricusa, ostatnio mignęła mi też jakaś grupa otwarta Słoneczny Brzeg 2020, natomiast jeśli chcesz sprawdzić oficjalne wytyczne, to tu jest portal rządowy https://coronavirus.bg/bg/merki/ogranichitelni-merki Tylko po bułgarsku, ale z translatorem dasz radę.
@ramirezvaca: O, w końcu ktoś nie do kurortu. Bułgarski interior jest mega, jak coś to przez najbliższe dwa-trzy dni warunki na wyższych wysokościach chyba wszędzie lipne, sami właśnie
@czos_sosnkowy: Bułgarię znamy w ogóle to całe Bałkany są super, a tym razem nie Musała, która jest rewelacyjna jesli kolejka nie chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecam stronę balkanviator autobusy jeżdżą prawie wszędzie :)

@obywatel_gov @MisiuMisiu

Jak narazie żadnej kowidowej szajby, maski tylko w sklepach, imprez na plaży nie ma, ale knajpka działa pijemy sobie piwko, ludzi mało. Takie morze to nam pasuje, jutro brzegiem idziemy do
ramirezvaca - @czossosnkowy: Bułgarię znamy w ogóle to całe Bałkany są super, a tym r...

źródło: comment_1595010325B1umPKMBvf3wDRkdDJKZyX.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ramirezvaca: czy jechałeś już może pociągiem? Można normalnie jeździć będąc obcokrajowcem, czy są jakieś obostrzenia? Wiem że można kupić bilety online i planuję właśnie na sierpień:)
@heeidi: bez żadnych problemów, naklejki o maseczkach są ale Bułgarzy nie interesują się czy je masz czy nie, tu koronowirusowe zapalenie mózgu mniej się udziela. Bilet można kupować online pokazujesz na komórce, nie trzeba mieć wydrukowany, obsługa pociągu bardzo sympatyczna instruuje gdzie wysiąść etc. Pociągi cos a la nasze TLK na trasie 120 km/h jedzie więc jest ok. Z tego co zauważyłem online to tylko 1 klasę dało się kupić :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@heeidi: @ramirezvaca: różnica w klasach to maksymalnie 5lv, więc lepiej dopłacić. Jeśli chodzi o maski to jak trafisz przedział, że w środku ludzie mają maski to lepiej ja założyć. W regulaminie jest napisane, że bilety online powinny być wydrukowane, więc tutaj jak się trafi - konduktorzy są przekupni dasz 5-10 lv w razie problemu i po problemie. Pociągi ogólnie w średnim stanie, brudne, toalety okropne ale bilety są mega tanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ramirezvaca: @beaverr: dzięki wielkie za wskazówki:) ogólnie parę lat temu jechałam do Sofii z Burgas pociągiem i było dokładnie tak jak mówicie, tylko teraz nie byłam pewna jak to w tych czasach ale dobrze wiedzieć że niewiele się zmieniło